Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2024

Americký šéf diplomacie Blinken vyzval Ukrajinu, aby sa nepodobala na Rusko. Hrozbu vidí najmä v korupciiAmerický minister zahraničných vecí Antony Blinken zdôraznil, že Ukrajina potrebuje nielen poraziť Rusko na bojisku, ale aj zničiť korupciu v krajine, aby sa vyhla tomu, že by ...Zdieľať
jtq0viwq 676x355 15.5.2024 (SITA.sk) - Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken zdôraznil, že Ukrajina potrebuje nielen poraziť Rusko na bojisku, ale aj zničiť korupciu v krajine, aby sa vyhla tomu, že by sa „stala ako Rusko“. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Blinken to povedal na akademickej pôde počas utorňajšej návštevy Kyjeva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Blinken vyzval ukrajinské úrady, aby pokračovali v reformách, aby boli nielen prijaté, ale aj implementované a mali hmatateľný vplyv na životy ľudí.

„Znamená to raz a navždy vykoreniť pliagu korupcie. Víťazstvo na bojisku zabráni Ukrajine stať sa súčasťou Ruska. Víťazstvo vo vojne proti korupcii zabráni tomu, aby sa Ukrajina stala ako Rusko,“ zdôraznil šéf americkej diplomacie.


„Obrana Ukrajiny proti korupcii musí byť rovnako silná ako jej vojenská obrana,“ dodal Blinken, pričom ako príklady takejto obrany uviedol nezávislé súdy, slobodné médiá, protikorupčnú infraštruktúru a slobodné a spravodlivé voľby.
Zdroj: SITA.sk - Americký šéf diplomacie Blinken vyzval Ukrajinu, aby sa nepodobala na Rusko. Hrozbu vidí najmä v korupcii © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach otvorili Národné tréningové centrum pre tenis a bedminton, denne by sa tam mali vystriedať stovky ľudí (foto)
<< predchádzajúci článok
Odhalením pamätnej tabule sme si pripomenuli autora mestskej estakády v Považskej Bystrici