Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júna 2007

Americký vyjednávač pricestoval do PchjongjanguHlavný americký vyjednávač Christopher Hill pricestoval vo štvrtok do Pchjongjangu, informovala o tom čínska tlačová agentúra Nová Čína, aby tu posúril pokrok v rokovaniach o jadrovom odzbrojení. ...Zdieľať

PEKING 21. júna (WEBNOVINY) - Hlavný americký vyjednávač Christopher Hill pricestoval vo štvrtok do Pchjongjangu, informovala o tom čínska tlačová agentúra Nová Čína, aby tu posúril pokrok v rokovaniach o jadrovom odzbrojení. Agentúra v krátkej správe informovala, že Hill pristál na letisku v severokórejskom hlavnom meste. Ide o prvú návštevu amerického jadrového vyjednávača v Pchjongjangu za posledných päť rokov.

Hill novinárom v japonskom Tokiu vo štvrtok ráno povedal, že chce urýchliť proces, v ktorom sa Severná Kórea vzdá svojho jadrového programu. "Musíme dobehnúť časový rozvrh, lebo už teraz sme pozadu," povedal americký vyjednávač. "Myslím, že musíme urobiť všetko pre to, aby sme plán zrýchlili."

Severná Kórea v prelomovej dohode z februára súhlasila, že zatvorí svoj jadrový reaktor výmenou za pomoc. Sľub odmietla splniť, pokiaľ na jej účet nepríde 20 miliónov dolárov zmrazených v banke v Macau. Hill začiatkom týždňa informoval, že peniaze sú späť v rukách Severokórejcov, a že na budúci utorok pricestujú do krajiny inšpektori OSN, aby sa presvedčili, či Kórea svoj sľub dodržala a reaktor v Jongbjone odstavuje.

SITA/AFP/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trhy s ropou i zlatom v strede týždňa oslabili
<< predchádzajúci článok
Blair by mohol byť vyslancom pre Blízky východ

Americký vyjednávač pricestoval do Pchjongjangu - diskusné fórum čitateľov