24hod.sk    Z domova

30. marca 2010

Anastasia Kuzminová bude čestnou občiankou mesta

Tagy: Kuzminová

Olympijská víťazka Anastasia Kuzminová sa stane čestnou občiankou Banskej Bystrice. Na dnešnom zasadnutí to schválilo mestské zastupiteľstvo s tým, že ...

Foto: SITA/Tomáš Benedikovič BANSKÁ BYSTRICA 30. marca (WEBNOVINY) - Olympijská víťazka Anastasia Kuzminová sa stane čestnou občiankou Banskej Bystrice. Na dnešnom zasadnutí to schválilo mestské zastupiteľstvo s tým, že príslušný dekrét jej má primátor Ivan Saktor odovzdať pri príležitosti oceňovania športovcov mesta 8. apríla. Túto poctu Kuzminová získala za vzornú reprezentáciu Banskej Bystrice doma aj v zahraničí, najmä za vybojovanie zlatej a striebornej medaily na tohtoročných Zimných olympijských hrách vo Vancouveri.

Biatlonistka ruského pôvodu Kuzminová vybojovala pre Slovensko zlatú olympijský medailu v rýchlostných pretekoch na 7,5 kilometra a striebornú olympijskú medailu v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov. Vlani získala na biatlonových majstrovstvách sveta v pretekoch s hromadným štartom druhé miesto a na majstrovstvách Európy v rýchlostných pretekoch prvé miesto.