07. marca 2012

Anastasia Kuzminová na pretekoch v Nemecku nehviezdila

Majsterkou sveta vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km na biatlonovom šampionáte v nemeckom Ruhpoldingu sa stala Nórka Tora Bergerová. Zo svojho tretieho zlata z MS v kariére a po miešanej ...

kuzminova RUHPOLDING 7. marca (WEBNOVINY) - Majsterkou sveta vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km na biatlonovom šampionáte v nemeckom Ruhpoldingu sa stala Nórka Tora Bergerová.

Zo svojho tretieho zlata z MS v kariére a po miešanej štafete už druhého z tohto šampionátu sa tešila po neuveriteľne suverénnom prvenstve, keď strieborná Marie Laure Brunetová z Francúzska za ňou zaostala o takmer celú minútu.

Bronzový stupienok na pódiu pre medailistky patril obhajkyni titulu z vlaňajšieho šampionátu v ruskom Chanty-Mansijsku Švédke Helene Ekholmovej.

Z tria Sloveniek v 115-člennom štartovom poli bola najvyššie Anastasia Kuzminová, ktorá vo výsledkovej listine uzatvárala elitnú desiatku. Výborný výkon podala Janka Gereková, ktorá skončila trinásta.

Príjemne prekvapila aj Martina Chrapánová, ktorá s jediným chybným výstrelom na druhej položke (v stoji) skončila tesne za bodovanou štyridsiatkou - na 42. mieste. Od jej prvých bodov do celkovej klasifikácie Svetového pohára ju delilo necelých 17 sekúnd.