Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2007

Andrášik, odsúdený v kauze Cervanová, zostáva za mrežamiJeden z odsúdených v prípade Cervanová, Milan Andrášik, zostane vo väzbe. Krajský súd v Trnave dnes na neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť proti rozhodnutiu okresného súdu, ...Zdieľať

BRATISLAVA / TRNAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - Jeden z odsúdených v prípade Cervanová, Milan Andrášik, zostane vo väzbe. Krajský súd v Trnave dnes na neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť proti rozhodnutiu okresného súdu, ktorý ho odmietol podmienečne prepustiť. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

Naposledy sa Andrášikovou žiadosťou začiatkom augusta zaoberal Okresný súd (OS) v Trnave, ktorý ju podobne ako dnes krajský zamietol. Andrášik rozhodnutie napadol. V prípade je zaujímavé, že podobnú žiadosť odsúhlasil OS v Trnave, no v inom senáte, v rovnaký deň, ďalším dvom aktérom kauzy - Milošovi Kocúrovi a Stanislavovi Dúbravickému. Všetci pritom na pojednávaní 2. augusta stavili na rovnaké argumenty – uplynutie dvoch tretín trestu a bezproblémový život na slobode sa posledných 16 rokov. V prípade Miloša Kocúra však prokurátorka voči verdiktu podala sťažnosť, ktorú bude tiež neverejne riešiť KS v Trnave.

Telo 19-ročnej študentky medicíny sa našlo 14. júla 1976 v riečke Čierna voda na okraji Kráľovej pri Senci. Utopili ju 9. júla toho istého roku. V roku 1981 z vraždy obvinili siedmich Nitranov. Senát Krajského súdu (KS) v Bratislave vyniesol v septembri 1982 rozsudky odňatia slobody od štyroch do 24 rokov. Najvyšší súd v roku 1983 rozsudok potvrdil. Na jar 1990 vtedajší federálny generálny prokurátor Tibor Böhm podal sťažnosť pre porušenie zákona. Odsúdení sa dostali na slobodu. Nové verdikty vyriekol KS v Bratislave v roku 2004, vlani v decembri ich NS SR u niektorých odsúdených sprísnil. Milošovi Kocúrovi a Milanovi Andrášikovi namiesto 13 vymeral 15 rokov a Stanislavovi Dúbravickému namiesto 10 vymeral 12 rokov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zoskupenie VLK zažalovalo MŽP pre odstrel medveďov
<< predchádzajúci článok
Prezidentom by mal zostať Gašparovič

Andrášik, odsúdený v kauze Cervanová, zostáva za mrežami - diskusné fórum čitateľov