16. decembra 2011

Andrej Meszároš s pomocou Jágra rozhodol o triumfe Flyers

Dvaja slovenskí hokejisti Andrej Meszároš a Michal Handzuš sa zapísali do kanadského bodovania vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL, obaja sa zároveň tešili z víťazstva. Obranca ...

andrej meszaros NEW YORK 16. decembra (WEBNOVINY) - Dvaja slovenskí hokejisti Andrej Meszároš a Michal Handzuš sa zapísali do kanadského bodovania vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL, obaja sa zároveň tešili z víťazstva.

Obranca Meszároš sa v drese Philadelphie pričinil dokonca rozhodujúcim gólom na ľade Montrealu o víťazstvo "letcov" 4:3, keď v 48. min za nerozhodného stavu zužitkoval prihrávku od českého veterána Jaromíra Jágra.

Pre 26-ročného rodáka z Považskej Bystrice to bol tretí úspešný zásah v tejto sezóne. Za Canadiens nestál v bránke Peter Budaj, ale Carey Price.

Skúsený center San Jose Michal Handzuš sa svojou jedinou strelou v stretnutí na bránku Colorada postaral v 22. min o vyrovnanie na 2:2. Tridsaťštyriročný Banskobystričan si pripísal tretí úspešný zásah v tomto ročníku NHL a 10. bod do tabuľky produktivity. "Žraloci" dokázali v záverečnej tretine otočiť nepriaznivý stav a v domácom prostredí napokon zvíťazili 5:4.

Smutný odchádzal z ľadu St. Louis útočník NY Rangers Marián Gáborík, pretože "jazdci" podľahli 1:4. V drese "Blues" nechytal Jaroslav Halák, prednosť dostal Brian Elliott. V bohatom desaťzápasovom štvrtkovom itinerári sa iba jeden duel neskončil už po 60 minútach. Kanonier Steven Stamkos svojím 19. gólom v sezóne rozhodol o triumfe tímu Tampa Bay proti Calgary (5:4). Ďalší excelentný zakončovateľ Alexander Ovečkin bol ako jediný úspešný v súboji Winnipeg - Washington (0:1).

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Carolina - Vancouver 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Columbus - Los Angeles 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

New York Islanders - Dallas 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Montreal - Philadelphia 3:4 (0:1, 3:2, 0:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+0

Tampa Bay - Calgary 5:4 po predĺžení (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0)

St. Louis - New York Rangers 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Nashville - Detroit 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Winnipeg - Washington 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Phoenix - Edmonton 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

San Jose - Colorado 5:4 (1:2, 1:2, 3:0) - Michal Handzuš (San Jose) 1+0