Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

20. januára 2018

Antarktídu zdolala prvá čisto ženská expedícia, čelila mrazom až do mínus 40 stupňov CelziaExpedícia vojačiek britskej armády sa stala v sobotu prvým čisto ženským tímom, ktorému sa podarilo bez použitia akéhokoľvek pohonu prejsť naprieč Antarktídou. O úspešnom zavŕšení expedície ...Zdieľať
antarktida 676x451 LONDÝN 20. januára  - Expedícia vojačiek britskej armády sa stala v sobotu prvým čisto ženským tímom, ktorému sa podarilo bez použitia akéhokoľvek pohonu prejsť naprieč Antarktídou. O úspešnom zavŕšení expedície informoval v sobotu v Londýne britský minister obrany Gavin Williamson.
Britské vojačky strávili na ľade 62 dní a čelili mrazom až do mínus 40 stupňov Celzia. Britská armádna expedícia prešla na lyžiach 1700 kilometrov, vojačky za sebou ťahali sane vážiace 80 kilometrov. „Sú pre nás inšpiráciou a sú to vzory pre mladých ľudí po celej našej krajine," vyhlásil v sobotu britský minister obrany.


Zdroj: Webnoviny.sk - Antarktídu zdolala prvá čisto ženská expedícia, čelila mrazom až do mínus 40 stupňov Celzia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Skalici si koncertom pripomenú Mariána Vargu
<< predchádzajúci článok
Príčinou smrti Toma Pettyho bolo predávkovanie sa liekmi

Antarktídu zdolala prvá čisto ženská expedícia, čelila mrazom až do mínus 40 stupňov Celzia - diskusné fórum čitateľov