24. februára 2011

Anthony sa uviedol v drese Knicks 27 bodmi

Vydarený debut v drese New York Knicks zažil v stredu v zámorskej NBA krídelník Carmelo Anthony. Teraz ...

carmelo anthony Basketbalista New York Knicks Carmelo Anthony počas zápasu zámorskej NBA.Foto: SITA/APNEW YORK 24. februára (WEBNOVINY) - Vydarený debut v drese New York Knicks zažil v stredu v zámorskej NBA krídelník Carmelo Anthony.

Teraz už bývalý dlhoročný hráč Denveru strelil v zápase proti Milwaukee 27 bodov a preukázal, že mužstvo má teraz popri Stoudemirovi druhého vynikajúceho strelca, čo sa prejavilo najmä po vyfaulovaní jeho podkošového kolegu.

Ten si pripísal na konto 15. technickú chybu v sezóne a už iba jedna ho delí od automatickej jednozápasovej suspendácie. Od jeho odchodu z ihriska tak všetky reflektory v Madison Square Garden svietili už iba na Anthonyho, ktorého diváci a usporiadatelia privítali naozaj honosne. Na začiatku dokonca nechýbala ani videoprojekcia na jeho počesť, následne počas zápasu to pri každom jeho dotyku s loptou v hľadisku minimálne zašumelo.

"Dnes to bol z jeho strany úplne bežný zápas a to myslím ako najväčší kompliment voči jeho hre. Môžete ho postaviť na ihrisku hocikam, môžete ho všeobecne postaviť na hocijakú palubovku na svete a on strelí 27 bodov a doskočí 10 lôpt," tešil sa z výkonu svojho nového zverenca kouč Mike D'Antoni. New York aj vďaka svojim novým akvizíciám (Billups strelil 21 bodov) zdolal súpera 114:108.

Nikto mi nepovedal, že začalo play-off

Zápas s nasadením a hrou na doraz ako v play-off videli diváci po veľmi dlhom čase v AT&T Center v San Antoniu. Spurs sa sem vrátili takmer po mesiaci, keďže sa tu konalo každoročné rodeo. V dueli s Oklahomou sledovalo 18,5-tisíc divákov basketbal s viacerými hrubými faulmi, pričom najviac si to odniesol rozohrávač domácich Gary Neal s piatimi stehmi nad pravým lícom.

"Nikto mi dnes nepovedal, že sa začalo play-off. Išlo sa neuveriteľne do tela,“ opísal bezprostredné pocity z nasadenia hráčov na ihrisku Tony Parker, ktorý strelil rozhodujúci kôš zápasu. Po zvláštnom akrobatickom a veľmi nepresnom pokuse Manuho Ginobiliho sa lopta dostala k 28-ročnému Francúzovi a keďže ho hostia nepochopiteľne nebránili, mohol 26 sekúnd pred koncom streliť jediný kôš domácich v zápase po doskočení lopty v útoku.

Hráčov obhajcu titulu Los Angeles Lakers čakal náročný súper v Portlande, ktorého napokon zdolali až po predĺžení. Domáci Trail Blazers predviedli vo vynikajúcej atmosfére skvelý basketbal, no v závere zjavne rozhodli skúsenosti majstrovského celku. Portland mal zápas 4,5 minúty pred koncom ešte zdanlivo vo svojich rukách, no do konca štvrtej časti hry už nestrelil ani kôš a nasledovalo predĺženie. V ňom už boli úspešnejší hostia. Foto: SITA/AP

"Im sa darilo zakončovať útoky, nám nie. Minuli sme niekoľko dobrých pokusov, konkrétne ja. Boli to otvorené trojkové pokusy, to nemôžem premárniť. No a do rúk to v závere zobral Kobe (Bryant).

Ako obvykle,“ prejavil znechutenie nad vývojom dobre rozohraného stretnutia Nicolas Batum, ktorý strelil 22 bodov. Bryant nastrieľal v druhom polčase a v predĺžení 28 zo svojich celkovo 37 bodov.

Cenné víťazstvá si v stredu pripísali do tabuľky Toronto, Sacramento a Phoenix. Raptors zvíťazili najmä vďaka vynikajúcej 58-percentnej streľbe nad Chicagom, ktoré ale dokázal v štvrtej časti hry potiahnuť Derrick Rose a hostia tak mali až do poslednej minúty na dosah víťazstvo. Napokon však napriek návratu Joakima Noaha prehrali 113:118. Sacramentu sa podarilo otočiť stav stretnutia výbornou štvrtou štvrtinou na ihrisku Orlanda a mohlo sa tešiť z nečakanej výhry 111:105. K play-off pozíciám sa priblížili hráči Phoenixu, ktorí využili situáciu v kádri Atlanty v hluchom období po odchode bývalých a pred príchodom nových hráčov "zapletených" do výmeny. Suns vyhrali nad Hawks 105:97.

Výsledky - streda:

San Antonio - Oklahoma City 109:105 (31:37, 33:16, 24:27, 21:25)
Najviac bodov: T. Parker 20, Neal 19, Duncan 17 (10 doskokov) - Durant 30, Westbrook 25, Harden 16, 18 581 divákov

Philadelphia - Washington 117:94 (24:31, 30:18, 34:15, 29:30)
Najviac bodov: Holiday 20, T. Young 18 (10 doskokov), Brand a Turner po 15 - Wall (12 asistencií) a Booker po 21, Blatche 16, 12 704 divákov

Indiana - Detroit 102:101 (26:19, 25:24, 27:30, 24:28)
Najviac bodov: Hansbrough 21 (12 doskokov), Granger 18, D. Collison 11 - Monroe 27 (12 doskokov), Stuckey 21, McGrady 16 (12 asistencií), 12 214 divákov

Cleveland - Houston 119:124 (27:28, 38:33, 23:30, 31:33)
Najviac bodov: Jamison 26, Manny Harris 21, Sessions 20 (12 asistencií) - Kevin Martin a Budinger po 30, Scola a C. Lee po 16, 18 027 divákov

Toronto - Chicago 118:113 (25:29, 30:29, 30:23, 33:32)
Najviac bodov: DeRozan a Bargnani po 24, Amir Johnson 17 - D. Rose 32 (10 asistencií), Boozer 24, Deng 19, 18 105 divákov

Orlando - Sacramento 105:111 (25:31, 36:27, 23:21, 21:32)
Najviac bodov: D. Howard 31 (17 doskokov), Türkoglu 19, J. Nelson 15 - J. Taylor 21, Udrih 18 (10 asistencií), J. Thompson a Dalembert po 17, 19 146 divákov

New York - Milwaukee 114:108 (33:24, 26:33, 27:22, 28:29)
Najviac bodov: C. Anthony 27 (10 doskokov), Douglas 23, Billups 21 - Salmons 27, Bogut (12 doskokov) a Delfino po 14, 19 763 divákov

Minnesota - Memphis 95:104 (18.26, 24.28, 26:22, 27:28)
Najviac bodov: Ellington 16, Ridnour a Love (11 doskokov) po 15 - Z. Randolph 24 (10 doskokov), Conley 22, T. Allen a S. Young po 16, 11 497 divákov

Dallas - Utah 118:99 (23:26, 36:29, 29:22, 30:22)
Najviac bodov: Nowitzki 23, Stojakovič 18, Marion 16 - Al Jefferson 30, P. Millsap 18, Kirilenko 17, 20 379 divákov

Phoenix - Atlanta 105:97 (33:31, 28:16, 19:24, 25:26)
Najviac bodov: Frye 20, Dudley 17, Nash (10 asistencií) a Gortat (12 doskokov) po 13 - Josh Smith 26, Jamal Crawford 19, Horford 17, 18 254 divákov

New Orleans - Los Angeles Clippers 98:87 (23:16, 22:22, 28:24, 25:25)
Najviac bodov: David West 22, Paul 19 (10 asistencií), W. Green 17 - B. Griffin 21 (13 doskokov), Foye 15, Kaman 14, 17 537 divákov

Portland - Los Angeles Lakers 101:106 po predĺžení (29:23, 18:18, 22:26, 18:20 - 14:19)
Najviac bodov: Aldridge 29 (14 doskokov), Matthews a Batum po 22 - Bryant 37, Artest 24, P. Gasol 18 (14 doskokov), 20 643 divákov