Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. novembra 2015

Antiteroristické opatrenia budú podľa R. Kaliňáka stáť milióny eur



Na snímke minister vnútra SR Robert Kaliňák.



Zdieľať
Na snímke minister vnútra SR Robert Kaliňák. Foto: TASR/Milan Kapusta


Bratislava 21. novembra (TASR) – Bezpečnostná situácia v Európe sa jednoznačne zhoršila. Odpoveďou budú opatrenia v rámci antiteroristického balíka, ktorý chce vláda prijať v najbližšom období. V dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). Koľko budú opatrenia stáť, presne nevyčíslil. "Určite sú to milióny eur, ale zase nie stovky," dodal Kaliňák.

Opatrenia, ktoré chcú predstaviť v pondelok (23.11.), sú podľa neho potrebné na to, aby mohlo byť Slovensko kvalitnejšie chránené. "Aby sme mohli garantovať bezpečnostný štandard občanovi taký, ako mu garantujeme doteraz," vysvetlil šéf rezortu vnútra. Zároveň očakáva, že cez opatrenia sa personálne posilnia aj niektoré zložky, napríklad odbory boja proti terorizmu.

Otázku bezpečnosti by Procházka riešil konsenzom

Na snímke Radoslav Procházka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Predseda mimoparlamentnej strany #Sieť Radoslav Procházka súhlasí s tým, že bezpečnostná situácia v Európe sa zhoršila. Zároveň však zdôraznil, že v oblasti bezpečnosti je dôležitá vnútroštátna dohoda, respektíve politický konsenzus. Ten má podľa jeho slov umožniť kontinuitu medzi postupom súčasnej vlády v základných bezpečnostných a zahraničnopolitických otázkach a krokmi tej budúcej. "Trvám na tom, že hlas Slovenska je o to silnejší, o čo je jednotnejší, že smerom von potrebujeme hovoriť jedným hlasom," vysvetlil Procházka.

Obaja sa v diskusii dotkli aj slov premiéra Roberta Fica o "monitorovaní každého jedného moslima na Slovensku". Podľa Kaliňáka Slovensko vždy monitorovalo všetky skupiny, ktoré sú rizikové. "Na prvom mieste musí byť vždy bezpečnosť občanov SR a Slovenska a potom môžeme, keď máme dokonale ustálenú bezpečnosť u nás, pomáhať aj tým za hranicami. Každý, kto má byť monitorovaný, je monitorovaný a bude monitorovaný," dodal.

Procházka si myslí, že oveľa účelnejší by bol monitoring ľudí, ktorí cez schránkové firmy obchodujú v mene štátu sami so sebou. "Monitoring takýchto ľudí, by som aj pre ochranu bezpečnosti považoval za účelnejší než monitoring na základe náboženského presvedčenia," uviedol v diskusii.



Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Slovenská katolícka charita pomáha vo svete finančne i odborne
<< predchádzajúci článok
V Iráne sa zrútilo bezpilotné lietadlo