Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. novembra 2019

Aplikácie, cez ktoré bude možné voliť zo zahraničia, pribúdajúAplikácií, cez ktoré bude možné voliť v parlamentných voľbách v roku 2020 zo zahraničia, pribúda. Okrem platformy, ktorú pripravilo združenie Slovensko.Digital, bude funkčná aj aplikácia od občianskeho ...Zdieľať
telefon 676x451 11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Aplikácií, cez ktoré bude možné voliť v parlamentných voľbách v roku 2020 zo zahraničia, pribúda. Okrem platformy, ktorú pripravilo združenie Slovensko.Digital, bude funkčná aj aplikácia od občianskeho združenia Srdcom doma. Slováci a Slovenky tak budú môcť v zahraničí odovzdať svoje hlasy jednoduchšie.


V prípade prvej aplikácie si môžu občania na interaktívnom portáli Návody.Digital po spustení len cez pár klikov požiadať o voličský preukaz na voľbu mimo svojho trvalého bydliska. V priebehu pár minút si vygenerujú žiadosť, ktorú následne odošlú obci alebo mestu, v ktorom majú svoj trvalý pobyt. Účasť vo voľbách chce združenie zjednodušiť aj Slovákom, ktorí budú počas volieb v zahraničí.

Voľby má uľahčiť aj aplikácia od združenia Srdcom doma, na ktorej spolupracovalo s rezortom vnútra. Ako uvádza Srdcom doma, proces vybavenia všetkých náležitostí trvá menej ako tri minúty, pričom ľudia nájdu všetky podstatné informácie na webovom sídle združenia na adrese:


Zdroj: Webnoviny.sk - Aplikácie, cez ktoré bude možné voliť zo zahraničia, pribúdajú © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA vyzvali Irak na vypísanie nových volieb a ukončenie násilností
<< predchádzajúci článok
Polícia v Hongkongu použila pri zásahu proti demonštrantom streľbu