Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

30. decembra 2005

Aquapark: Bystričania čakajú na úverDo konca budúceho roku by mal v Banskej Bystrici stáť najmodernejší aquapark na Slovensku.Zdieľať
  „Bude sa nachádzať medzi mestským podnikom Zares a jazerom v plážovom kúpalisku,“ konštatoval Pavol Kontroš, hovorca firmy Aquapark Banská Bystrica, ktorá projekt realizuje. Stavať by sa malo už v lete budúceho roka. „Ak ho začneme budovať aj trochu neskôr, ako sme pôvodne plánovali, chceme ho dokončiť do konca roka,“ podotkol Kontroš.
Stavebné práce by podľa zmluvy mal azrealizovať firma Váhostav. „Momentálne sa nachádzame v túžobnom očakávaní úveru,“ pokračuje hovorca Kontroš. Spoločnosť Aquapark by ho mala dostať najneskôr do 15. januára. „Pôjde o 25 miliónov eur,“ spresnil Kontroš. Okrem aquaparku by z nich mali financovať aj výstavbu hotela a kongresovej sály v areáli. Dominantnou časťou vodného zariadenia bude trojpodlažná aquaaréna pre 600 ľudí s rôznymi vodnými atrakciami. Jej súčasťou sa stane aj fitness a rekondičné centrá. V hoteli s kapacitou 220 lôžok nebude chýbať kasíno a reštaurácie. S aquaarénou ho spojí presklená biznis pasáž s mnohými značkovými obchodmi. Kongresová sála, takisto pre 600 ľudí, sa bude dať rozdeliť na štyri samostatné časti. Podľa Kontroša veľmi dôležitou kapitolou celého projektu je riešenie dopravného spojenia s mestom. Pre jeho uľahčenie postaví Aquapark Banská Bystrica pred celým areálom kruhový objazd.
Ján Krempaský

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodičia nedokázali identifikovať syna
<< predchádzajúci článok
Mikuláš Černák: najväčší slovenský zločinec v histórii?

Aquapark: Bystričania čakajú na úver - diskusné fórum čitateľov