Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. novembra 2019

ArcelorMittal vykázal za 3. kvartál stratuIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Luxemburg 7. novembra (TASR) - Najväčší svetový výrobca ocele ArcelorMittal vo štvrtok informoval, že sa v 3. štvrťroku 2019 prepadol do straty. Dôvodom boli náročné trhové podmienky s nízkymi cenami ocele a vysokými nákladmi na suroviny.


ArcelorMittal vykázal za tri mesiace do konca septembra 2019 čistú stratu 539 miliónov USD (486,02 milióna eur). Vlani v rovnakom období mal čistý zisk 899 miliónov USD a v 2. štvrťroku 2019 zaznamenal stratu 447 miliónov USD.

Zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA), preferovaný údaj spoločnosti, klesol na 1,06 miliardy USD z 2,73 miliardy USD pred rokom. Analytici predpovedali oceliarskemu koncernu EBITDA vo výške 930 miliónov USD.

Tržby v 3. štvrťroku klesli na 16,63 miliardy USD z 18,52 miliardy USD vlani.

Dodavky ocele boli v uplynulom štvrťroku o 1,7 % nižšie ako minulý rok.

„V 3. štvrťroku sme podľa očakávaní naďalej čelili tvrdým trhovým podmienkam, ktoré sa vyznačujú nízkymi cenami ocele spojenými s vysokými nákladmi na suroviny,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Lakshmi N. Mittal.

Luxemburská nadnárodná spoločnosť ponechala bez zmeny prognózu rastu globálnej spotreby ocele v tomto roku v rozmedzí od 0,5 až 1 %.

Výhľad pre Európu a USA sa však zmenil smerom nadol, keďže širšie priemyselné odvetvie čelí tvrdej konkurencii a vplyvu amerických ciel zavedených v minulom roku.

(1 EUR = 1,1090 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí a českí krajania v Bruseli sa stretli s aktérmi revolúcie
<< predchádzajúci článok
Chodec bez reflexných prvkov skončil s ťažkými zraneniami v nemocnici

ArcelorMittal vykázal za 3. kvartál stratu - diskusné fórum čitateľov