Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júla 2012

Arcibiskup Ján Sokol údajne rozdával milióny


Tagy: Ján Sokol

Dvadsať miliónov korún pre občianske združenie svojho synovca, nevýhodný prenájom pozemkov a prevod cirkevných peňazí na svoj vlastný účet sú podľa internetového portálu sme.sk tri hlavné ...Zdieľať
jan sokol BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) - Dvadsať miliónov korún pre občianske združenie svojho synovca, nevýhodný prenájom pozemkov a prevod cirkevných peňazí na svoj vlastný účet sú podľa internetového portálu sme.sk tri hlavné podozrenia audítorky proti arcibiskupovi Jánovi Sokolovi.


Vyplýva to z trestného oznámenia, ktoré podala na Generálnej prokuratúre pred dvoma týždňami.

Denník SME ho má k dispozícii. Prokuratúra podľa hovorkyne ešte nerozhodla, či a kto sa oznámením bude zaoberať.

Hoci podozrenia voči Sokolovi, ktorý Trnavskú arcidiecézu viedol od roku 1988 do roku 2009, vyzerajú vážne, vyšetrovanie môže byť podľa portálu nakoniec zastavené.

Rozhodujúce bude, či sa bude cirkev cítiť konaním Sokola poškodená. „Ak cirkev nebude vidieť spôsobenú škodu, nemusí byť naplnená skutková podstata trestných činov,“ povedala Lucia Kurilovská z právnickej fakulty pre sme.sk.

Podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska Jozefa Kováčika konferencia zatiaľ nepozná obsah podania na Generálnu prokuratúru.

„Ak by sa medializované informácie potvrdili, išlo by o závažné porušenie správy cirkevného majetku. Následné kroky budú teraz na novom vedení diecézy," povedal hovorca KBS Jozef Kováčik pre agentúru SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Ján Sokol
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúšan dostal pokutu, pretože zvonce kráv boli hlučné
<< predchádzajúci článok
Firma hádže vinu za nefunkčný web na žilinskú nemocnicu

Arcibiskup Ján Sokol údajne rozdával milióny - diskusné fórum čitateľov