05. júla 2014

Argentína vyhráva nad Belgickom 1:0 po prvom polčase

Argentínčan Gonzalo Higuain (vpravo) sa teší so spoluhráčom Angelom di Mariom po strelení úvodného gólu vo štvrťfinále futbalových MS Argentína - Belgicko v brazílskom meste Brasilia 5. júla 2014. Foto: TASR/AP
Brasilia 5. júla (TASR) - Argentínski futbaloví reprezentanti viedli po prvom polčase štvrťfinále MS v Brazílii nad Belgickom 1:0. O vedúci gól dvojnásobných majstrov sveta sa v 8. minúte postaral útočník Gonzalo Higuain. V 33. minúte musel pre svalové zranenie ísť dolu z ihriska Angel di Maria.

Argentínčania nastúpili bez vykartovaného obrancu Marcosa Roja i stredopoliara Fernanda Gaga. Príležitosť dostali Jose Basanta, Lucas Biglia a prvýkrát na šampionáte aj skúsený zadák Martin Demichellis. V belgickej stredovej formácii sa namiesto Diesa Mertensa objavil Kevin Mirallas.