Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2018

Armádni predstavitelia oboch Kórei sa dohodli na obnove komunikácieVojenské delegácie Južnej a Severnej Kórey sa vo štvrtok dohodli na úplnej obnove cezhraničných armádnych komunikačných kanálov. Vyplýva to z ich spoločného ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Soul 14. júna (TASR) - Vojenské delegácie Južnej a Severnej Kórey sa vo štvrtok dohodli na úplnej obnove cezhraničných armádnych komunikačných kanálov. Vyplýva to z ich spoločného vyhlásenia po prvých vzájomných rozhovoroch na vysokej úrovni zameraných na zmiernenie napätia po viac ako desiatich rokoch, informovala juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.


Vo svojich rozhovoroch sa taktiež zamerali na skúšobné dočasné odzbrojenie dediny Pchanmundžom nachádzajúcej sa v demilitarizovanej zóne medzi oboma Kóreami.

Podľa juhokórejského ministerstva obrany prebehli štvrtkové rokovania v súlade s pchanmundžomskou deklaráciou prijatou 27. apríla na tzv. medzikórejskom summite. Lídri oboch Kórei sa v nej dohodli na zmiernení vojenského napätia a v podstate aj odstránení nebezpečenstva vojny.

Či členovia severokórejskej delegácie nastolili aj tému pozastavenia spoločných manévrov medzi vojskami USA a Južnej Kórey, nebolo bezprostredne jasné, dodala agentúra AP.

Rokovania boli prvými svojho druhu od decembra 2007.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd v Grécku zamietol vydať na Maltu ruskú informátorku
<< predchádzajúci článok
V dôsledku falšovania stráca Slovensko 600 miliónov eur ročne

Armádni predstavitelia oboch Kórei sa dohodli na obnove komunikácie - diskusné fórum čitateľov