02. apríla 2019

Arsenal posilnil šance na Ligu majstrov, preskočil Tottenham i United

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 2. apríla (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn si posilnili šance na účasť v Lige majstrov 2019/2020. V pondelňajšej dohrávke anglickej Premier League zdolali Newcastle United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom 2:0. V tabuľke poskočili na tretie miesto o skóre pred veľkého londýnskeho rivala Tottenham Hotspur a o dva body pred Manchester United.

"Kanonierov" naštartoval waleský stredopoliar Aaron Ramsey, ktorý sa vrátil na trávniky po zranení a nastúpil s kapitánskou páskou. Jeho gól z 13. minúty rozhodcovia neuznali, pretože Sokratis Papastathopoulos ťahal súpera za dres, no po polhodine hry Ramsey otvoril skóre. Jeho strela pomedzi nohy Paula Dummetta sa odrazila od žrde a Dúbravka bol bezmocný.

Ramsay napokon zápas nedohral. Trénerovi Unaiovi Emerymu signalizoval, že má bolesti stehna a ten ho v 66. minúte vystriedal. "Aaron môže byť s predvedeným výkonom spokojný. Opäť potvrdil, aký je pre Arsenal dôležitý, strelil prvý gól, v prvom polčase hýril aktivitou," pochválil Emery Ramseyho, ktorý v lete po 11 rokoch opustí Arsenal a zamieri do Juventusu Turín.

Triumf "Gunners" spečatil v 83. minúte francúzsky útočník Alexandre Lacazette, ktorý po nábehu do šestnástky oblúčikom prehodil Dúbravku. "Cítim, že atmosféra v našom tíme je úplne iná ako v minulej sezóne. Všetci ťaháme za jeden povraz a spoločnými silami môžeme dosiahnuť náš cieľ, ktorým je účasť v Lige majstrov," zdôraznil Lacazette.

Zdvihnuté hokejky alebo tri vŕšky? Slováci počas MS v hokeji 2019 možno v rôznych dresoch
Solskjaer tvrdí: Pogba chce zostať v Manchestri United