15. mája 2016

Arsenal zdolal Aston Villu a stal sa vicemajstrom. Hetrik Girouda

Futbalista Arsenalu Olivier Giroud (vľavo) sa teší po strelení gólu so spoluhráčom Nachom Monrealom Foto: TASR/AP
Londýn 15. mája (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn obsadili v anglickej Premier League v sezóne 2015/2016 konečné druhé miesto. V nedeľňajšom zápase záverečného 38. kola zdolali poslednú Aston Villu presvedčivo 4:0, využili prehru Tottenhamu na ihrisku Newcastlu a v tabuľke preskočili svojho severolondýnskeho rivala o jeden bod. Hetrikom sa blysol francúzsky útočník Olivier Giroud.

Manchesterský súboj na diaľku o štvrté miesto a miestenku do predkola Ligy majstrov sa nekonal. Pred zápasom United s Bournemouthom nahlásili diváci na štadióne Old Trafford podozrivý balíček. Polícia z bezpečnostných dôvodov nariadila evakuácia dvoch tribún a neskôr vedenie súťaže zápas zrušilo. O jeho náhradnom termíne má liga rozhodnúť v pondelok. City remizovalo vo Walese na ihrisku Swansea 1:1 a zisk bodu mu na štvrté miesto stačil.

Tottenham nezvládol záver sezóny a neudržal si druhú priečku v tabuľke. Na ihrisku vypadávajúceho Newcastlu utrpel debakel 1:5 aj napriek tomu, že 25 minút hral vo výhode o jedného hráča. Domácich vylúčenie Mitroviča v 67. minúte nerozhodilo, za stavu 2:1 trikrát skórovali a fanúšikom v St. James Parku aspoň trochu zmiernili smútok zo zostupu do nižšej súťaže.

Liverpool v základnej zostave aj s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom remizoval na ihrisku West Bromwich Albion 1:1. Škrtel odohral celý zápas.