10. augusta 2006

Artmedia vyhrala nad Minskom v predkole Pohára UEFA

Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola futbalového Pohára UEFA 2006/2007 nad bieloruským tímom Dinamo Minsk na štadióne za bratislavským Starým mostom ...

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola futbalového Pohára UEFA 2006/2007 nad bieloruským tímom Dinamo Minsk na štadióne za bratislavským Starým mostom 2:1 (0:1). V prvom polčase otvoril skóre stretnutia hosťujúci Eduardo, po zmene strán zverenci trénera Jozefa Adamca zlepšeným výkonom napokon skóre obrátili, keď sa v rozpätí troch minút presadili Reiter a nádhernou strelou Čišovský. Odveta je na programe o dva týždne vo štvrtok 24. augusta o 18.00 h SELČ na štadióne Dinama v Minsku.

Artmedia Bratislava - Dinamo Minsk 2:1 (0:1)

Góly: 74. Reiter, 77. Čišovský - 22. Eduardo, ŽK: 24. R. Konečný, 42. G. Straka, 44. Reiter, 45.+ Čvirik - 36. Eduardo, ČK: 86. R. Konečný (Artmedia) po druhej ŽK, rozhodovali: McDonald - Murphy, Lyon (všetci Škót.), 4500 divákov

Artmedia: Kollár - Čišovský, Debnár (66. Burák), Čvirik, R. Konečný - G. Straka - Buryán (90.+ Saláta), J. Kozák ml., Tchuř - Hartig, Reiter (90.+ V. Gajdoš)

Minsk: Leško (46. Šišeja) - Tigorev, Koncevoj, Pavľukovič, Pavľuček - Rožkov, Edu, Kisľak, Juvenal - Volodenkov, Koveľ (56. Marcio)

Hráči Artmedie mali od úvodných minút územnú prevahu. V 10. min zaujal Debnárov priamy kop, ktorý však obrana hostí stihla zblokovať. O štyri minúty neskôr zavaril ten istý hráč na druhej strane brankárovi Kollárovi. Nepríjemnú situáciu však napokon vyriešil Čvirik. V 22. min Petržalčania zaváhali pred vlastným pokutovým územím a spoza šestnástky prekvapil Kollára strelou k pravej žrdi Eduardo - 0:1. Už o dve minúty mohol byť rozdiel skóre dvojgólový, keď po priamom kope Bielorusov Koncevoj priťukol hlavou loptu strelcovi prvého gólu, ale tomu stihol v poslednej chvíli zabrániť v strele Čvirik. Domáci sa po chvíli otriasli, individuálne to skúšal Hartig, spoza šestnástky však prekopol. O minútu neskôr to skúšal trošku presnejšie Čišovský. Ani jeho strela však nemierila medzi tri žrde bránky Dinama. Po uplynutí prvej tridsaťminútovky úroveň hry trochu upadla. V závere prvého dejstva mohol v najväčšej šanci Artmedie vyrovnať Straka, ale Kozákovu prihrávku na hranici pokutového územia vôbec netrafil.

Hneď po zmene strán domácim fanúšikom zatrnulo, keď na hranici šestnástky stratil ako posledný hráč loptu Čvirik v súboji s Eduardom, jeho vyloženú šancu však Kollár zlikvidoval. Petržalčania vzápätí prebrali a súpera zatlačili na vlastnú polovicu. V 54. min Straka nadýchaným centrom z pravej strany našiel Kozáka, ten však z dvoch metrov trafil len do bočnej siete. O minútu na to sa peknou individuálnou akciou prezentoval Čišovský, jeho prihrávku po prieniku do šestnástky však Reiter nezužitkoval. O 60. min hostia z Minska na ihrisku akoby zrazu neboli. Bielo-čierni sa dostávali do jednej príležitosti za druhou. V 68. min spálil najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu Buryán, ktorý si výborne nabehol na Kozákov center, no tiesnený mieril len nad. O tri minúty neskôr spálil ďalšiu príležitosť domácich Reiter. Najprv nedokázal obísť gólmana hostí, vzápätí v gólovej pozícii jeho strelu zblokovala obrana hostí.

Ten istý hráč už o tri minúty napokon rozjasal domáce tribúny. Po Kozákovom priamom kope sa k nemu dostala odrazená lopta, ktorú nekompromisne poslal k ľavej žrdi - 1:1. V 77. min už domáci viedli. Dvojica Hartig - Čišovský si na pravej strane vymenila loptu a druhý menovaný nádhernou krížnou strelou z osemnástich metrov k pravej žrdi rozvlnil sieť. Po druhom inkasovanom góle vicemajster Bieloruska ožil. V 83. min sa do šance dostal opäť Eduardo, tentokrát však prestrelil. V záverečných minútach sa za potlesku domácich fanúšikov hra prenášalala z jednej strany na druhú. Za zmienku ešte stojí výborná strela striedajúce Marcia, s ktorou si však Kollár bravúrne poradil. V nadstavenom čase zazmätkoval pred domácim gólmanom striedajúci Saláta, no Marcio jeho zaváhanie nevyužil.