Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. septembra 2020

Astronauti našli miesto úniku vzduchu v ruskej časti stanice ISSPosádka, ktorú tvoria ruskí kozmonauti Anatolij Ivanišin a Ivan Vagner a Američan Christopher Cassidy, hľadala miesto úniku vzduchu od augusta.Zdieľať
Astronauti našli miesto úniku vzduchu v ruskej časti stanice ISS

Rusko v utorok oznámilo, že posádka Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) objavila v ruskej časti stanice miesto úniku vzduchu. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


Únik vzduchu lokalizovali v module Zvezda, uviedla na svojej webovej stránke tlačová agentúra Interfax s odvolaním sa na vyhlásenie Ruskej federálnej vesmírnej agentúry (Roskosmos). Porucha podľa Roskosmosu nepredstavuje pre posádku nebezpečenstvo.

Posádka, ktorú tvoria ruskí kozmonauti Anatolij Ivanišin a Ivan Vagner a Američan Christopher Cassidy, hľadala miesto úniku vzduchu od augusta. Najskôr prekontrolovali americkú časť stanice.

Kozmonauti v súčasnosti hľadajú presné miesto, kadiaľ vzduch uniká. Situácia podľa Roskosmosu "nepredstavuje nebezpečenstvo pre život a zdravie posádky ISS" a nie je pre stanicu prekážkou v pokračovaní letu s posádkou.

Mierny únik vzduchu je podľa riaditeľa Roskosmosu pre pilotované lety Sergeja Krikaľova na palube ISS bežný a súvisí so systémom na čistenie vzduchu.

"Takéto úniky sa dajú predvídať," povedal. Súčasný únik je však podľa jeho slov "viac ako bežný", a ak potrvá dlhšie, bude si vyžadovať dodávku ďalších zásob vzduchu na stanicu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Existuje X spôsobov, ako zomrieť
<< predchádzajúci článok
Otvárací aj záverečný film uvedie FEBIOFEST v jediný deň

Astronauti našli miesto úniku vzduchu v ruskej časti stanice ISS - diskusné fórum čitateľov