24hod.sk    Šport

29. júla 2021

Atletické súťaže na olympiáde v Tokiu sa ešte ani nezačali a už priniesli jednu športovú tragédiuAtletické súťaže na olympijských hrách v japonskom Tokiu sa ešte ani nezačali a už priniesli jednu športovú tragédiu.Zdieľať
tokyo_olympics_athletics_50975 2ac2bab604d14e73a3b551e646575be2 676x451 29.7.2021 - Atletické súťaže na olympijských hrách v japonskom Tokiu sa ešte ani nezačali a už priniesli jednu športovú tragédiu.


Amerického reprezentanta Sama Kendricksa o šancu bojovať o olympijskú medailu v skoku o žrdi obral pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Odhlásil sa zo súťaže


Američan je dvojnásobný svetový šampión v tejto disciplíne a spolu s Austrálčanom Samom Hookerom či Francúzom Renaudom Lavilleniem mal byť hlavným vyzývateľom držiteľa svetového rekordu Švéda Armanda Duplantisa.

Kendricks, bronzový z OH 2016 v Riu de Janeiro, sa aktuálne nachádza v izolácii a odhlásil sa zo súťaže.

Pretestujú sa atléti i tréneri


Správa o nákaze amerického reprezentanta postavila do pozoru celú austrálsku atletickú výpravu, keďže traja jej členovia boli v úzkom kontakte s Kendricksom.

Austrálčania sa preto rozhodli celý atletický tím umiestniť do preventívnej karantény a pretestovať všetkých atlétov aj ich trénerov. "Protinožci" si vydýchli, keď testy všetkých osôb vyšli negatívne. V karanténe zostáva už len spomenuté trio.

Vedenie americkej výpravy neposkytlo detaily o Kendricksovi. Jeho otec na sociálnej sieti zverejnil správu, že jeho potomok mal pozitívny test na koronavírus, no cíti sa dobre. Po čase však svoj príspevok vymazal.
Zdroj: Webnoviny.sk - Atletické súťaže na olympiáde v Tokiu sa ešte ani nezačali a už priniesli jednu športovú tragédiu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/atleticke-sutaze-na-olympiade-v-tokiu-sa-este-ani-nezacali-a-uz-priniesli-jednu-sportovu-tragediu-cl758246.html