17. októbra 2010

ATP Masters v Šanghaji korisťou Andyho Murraya

Britský tenista Andy Murray sa stal víťazom prestížneho turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (dotácia 3,24 milióna USD, tvrdý povrch ...

bez nazvu Andy Murray

ŠANGHAJ 17. októbra (WEBNOVINY) - Britský tenista Andy Murray sa stal víťazom prestížneho turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (dotácia 3,24 milióna USD, tvrdý povrch Decoturf vonku). Štvrtý nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finálovom stretnutí trojku "žrebu" i tejto planéty Švajčiara Rogera Federera hladko za 85 minút v dvoch setoch 6:3, 6:2.

Dvadsaťtriročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray, ktorý pri svojej ceste na turnajový trón nestratil ani set, získal svoj šiesty titul na okruhu Masters. Proti 16-násobnému šampiónovi z úrovne "veľkej štvorky" Federerovi upravil svoju bilanciu na 8:5, keď uspel v ich ostatných dvoch vzájomných dueloch - okrem Šanghaja aj vo finále augustového podujatia série Masters v kanadskom Toronte (dvakrát 7:5).

Dvadsaťdeväťročný bazilejský rodák FedEx, ktorý sa do finále podujatia kategórie Masters 1000 prebojoval štvrtý raz v rade po Madride, spomenutom Toronte a Cincinnati, nevyužil šancu na zisk 18. primátu takejto hodnoty a dotiahnutie sa na prvú priečku k rivalovi Nadalovi. Naďalej tak figuruje na spoločnom druhom mieste s Andrem Agassim.

Dvojhra - finále:
Andy Murray (4-V. Brit.) - Roger Federer (3-Švajč.) 6:3, 6:2 za 85 minút

Štvorhra - finále:
Jürgen Melzer, Leander Paes (3-Rak./India) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (6-Poľ.) 7:5, 4:6, 10:5 (zápasový tajbrejk).