Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. apríla 2009

Auto pred kráľovnou Beatrix narazilo do ľudíNajmenej dvaja ľudia prišli o život po tom, ako v Holandsku narazilo auto do davu ľudí, medzi ktorými sa nachádzali aj členovia kráľovskej rodiny. Tragická udalosť sa odohrala priamo pred očami ...Zdieľať
HAAG 30. apríla (WEBNOVINY) - Najmenej dvaja ľudia prišli o život po tom, ako v Holandsku narazilo auto do davu ľudí, medzi ktorými sa nachádzali aj členovia kráľovskej rodiny. Tragická udalosť sa odohrala priamo pred očami kráľovnej Beatrix a jej rodiny vo štvrtok meste Apeldoorn.


Asi desať ľudí sa zranilo po tom, ako čierne športové auto narazilo do podstavca monumentu a zachytilo pritom niekoľko účastníkov kráľovskej ceremónie. Niektoré správy hovoria o tom, že priamo na mieste činu svojim zraneniam podľahli až štyria ľudia. Polícia v Apeldoorne tieto informácie pre agentúru AFP nechcela potvrdiť a na poobedie už zvolala tlačovú konferenciu.

Televízne stanice priniesli zábery, na ktorých členovia kráľovskej rodiny zo svojho otvoreného autobusu v šoku sledujú celý incident. "Jej veličenstvo kráľovná aj v mene ostatných členov kráľovskej rodiny vyjadruje svoj šok z incidentu a obetiam incidentu, rovnako ako ich rodinám, vyjadruje úprimnú sústrasť," uvádza sa v stanovisku kráľovnej Beatrix.Stovky tisíc Holanďanov vo štvrtok vo viacerých mestách krajiny oslavovali tzv. Deň kráľovnej, ktorý je v krajine štátnym sviatkom.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Orange doplnil členov spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Osemročnému dievčaťu povolili rozvod

Auto pred kráľovnou Beatrix narazilo do ľudí - diskusné fórum čitateľov