Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. januára 2013

Autobus s deťmi zachvátili plamene tesne pred tunelomTakmer 40 belgických detí muselo v utorok nadránom narýchlo opustiť autobus, ktorý tesne pred vjazdom do tunela vo Švajčiarsku zachvátil požiar. Incident pripomenul tragédiu spred takmer ...Zdieľať
bez nazvu ŽENEVA 8. januára (WEBNOVINY) - Takmer 40 belgických detí muselo v utorok nadránom narýchlo opustiť autobus, ktorý tesne pred vjazdom do tunela vo Švajčiarsku zachvátil požiar.


Incident pripomenul tragédiu spred takmer roka, keď belgický autobusu pri prejazde švajčiarskym tunelom narazil do výklenku, čoho výsledkom bola smrť 22 detí.

Tentokrát však tragédii zabránila pohotová reakcia vodiča druhého autobusu, ktorý šoféra upozornil na plamene na jeho vozidle. Šofér ihneď odstavil autobus smerujúci do talianskeho lyžiarskeho strediska a nariadil jeho evakuáciu. Obom vodičom sa podarilo uhasiť plamene ešte pred príchodom polície a záchranárov.

Európskou verejnosťou v marci otriasla nehoda belgického autobusu, ktorý havaroval vo švajčiarskom tuneli. Autobus s 52 cestujúcimi, väčšinou deťmi, ktoré sa vracali z lyžiarskeho zájazdu vo švajčiarskom alpskom stredisku Val d'Anniviers, havaroval 13. marca večer v diaľničnom tuneli pri švajčiarskom meste Sierre.

Vozidlo z neznámeho dôvodu náhle vybočilo z dráhy a následne vo vysokej rýchlosti vrazilo do steny na konci odstavného pruhu. Haváriu neprežilo 28 ľudí vrátane siedmich Holanďanov. Príčina tragédie stále nie je známa.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Syn sa zastal matky, otec na neho vytiahol nôž
<< predchádzajúci článok
Euro oslabilo voči jenu, voči doláru sa jeho kurz nezmenil