Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. januára 2019

Autori sa aj tento rok môžu uchádzať o ceny Literárneho fonduAutori diel z oblasti prózy, poézie a literárnej vedy, esejistiky, literatúry pre deti a mládež, literatúry faktu a dramatickej tvorby realizovanej v divadle, rozhlase, filme a ...Zdieľať
Ilustarčné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 9. januára (TASR) - Autori diel z oblasti prózy, poézie a literárnej vedy, esejistiky, literatúry pre deti a mládež, literatúry faktu a dramatickej tvorby realizovanej v divadle, rozhlase, filme a televízii môžu opäť získať ceny Literárneho fondu (LF). TASR o tom informovala Anna Bédiová z LF.


Výbor Sekcie pre pôvodnú literatúru LF udelí v roku 2019 Cenu Literárneho fondu za pôvodnú slovenskú literárnu tvorbu za rok 2018, Cenu Ivana Kraska za slovenský debut (autor do 35 rokov) za rok 2018, Cenu Imre Madácha za pôvodné dielo v maďarskom jazyku a za preklad zo slovenčiny do maďarčiny za rok 2018 a Cenu Ivana Franka za pôvodné dielo v ukrajinskom jazyku a za preklad zo slovenčiny do ukrajinčiny za rok 2018. Výbor súčasne udelí aj prémie ďalším pozoruhodným dielam.

Ceny a prémie možno udeliť iba tvorcom, ktorí odvádzajú do LF dvojpercentné príspevky v zmysle Zákona o umeleckých fondoch a majú trvalý pobyt na území SR, za dielo realizované na Slovensku.

Literárny fond sa preto obracia na všetky vydavateľstvá krásnej literatúry na Slovensku aj na autorov diel, aby do 15. marca poslali návrhy na ocenenie a prémiovanie najlepších knižných diel, ktoré prvýkrát vyšli v roku 2018. Návrhy musia obsahovať stručnú charakteristiku diela, osobné údaje autora, telefonický i mailový kontakt naňho a tri výtlačky navrhnutého diela.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Česku objavili najstaršiu studňu v strednej Európe
<< predchádzajúci článok
Nvota: Aj v ľuďoch staršieho veku sa nachádza veľa myšlienok a života

Autori sa aj tento rok môžu uchádzať o ceny Literárneho fondu - diskusné fórum čitateľov