Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. júla 2019

Avengers: Endgame sa stal komerčne najúspešnejším filmom všetkých čiasIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Alexandra Moštková
Los Angeles 22. júla (TASR) - Americký superhrdinský film Avengers: Endgame sa stal najlepšie zarábajúcou filmovou snímkou všetkých čias, keď v nedeľu prekonal svetový rekord sci-fi príbehu Avatar, ktorý zotrval desaťročie na vrchole rebríčka filmov s celosvetovo najvyššími tržbami.


Avengers: Endgame, ktorý nakrútili bratia Russovci, prekročil zisk 2,790 miliardy dolárov, čím prekonal doterajší rekord Avatara z dielne kanadsko-amerického režiséra Jamesa Camerona na úrovni 2,789 miliardy dolárov, informovala v pondelok stanica BBC.

Predmetný film mal premiéru v apríli a stále sa premieta.

Film, ktorý je štvrtým pokračovaním série Avengers, si prvenstvo vydobyl predovšetkým vďaka veľkej návštevnosti v medzinárodnom meradle - v Číne zarobil 629 miliónov dolárov, v Južnej Kórei 105 miliónov dolárov a v Brazílii 85 miliónov dolárov. V hlavných úlohách účinkujú Robert Downey, Scarlett Johanssonová a Chris Hemsworth.

Film pochádza z kalifornského filmového štúdia Marvel Studios, ktoré patrí pod produkčnú spoločnosť The Walt Disney Studios. Jej riaditeľ Alan Horn pri tejto príležitosti vyzdvihol filmových fanúšikov za to, že pomohli dostať Avengers: Endgame na "historické výšiny".

Prvú desiatku komerčne najúspešnejších filmov dopĺňajú Titanic (1997), Star Wars: Sila sa prebúdza (2015), Avengers: Infinity War (2018), Jurský svet (2015), Avengers: Pomstitelia (2012), Rýchlo a zbesilo 7 (2015), Avengers 2: Vek Ultrona (2015) a Čierny panter (2018).


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Kina Lumiére prišlo v prvom polroku viac ako 55.000 divákov
<< predchádzajúci článok
Novohradský folklórny festival prinesie hudbu, tanec i spev

Avengers: Endgame sa stal komerčne najúspešnejším filmom všetkých čias - diskusné fórum čitateľov