Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

30. mája 2006

Ázijčania sú neuspokojení v posteliPáriky v juhovýchodnej Ázii sa milujú menej často a sú menej spokojné so svojím sexuálnym životom, ako páry v ostatných častiach sveta.Zdieľať
 Vyplýva to z ankety výrobcu liekov Pfizer, ktorý vyrába aj známu modrú tabletku Viagra na podporu potencie. Z ankety, ktorej sa zúčastnilo 13-tisíc respondentov z 27 krajín sveta vyplýva, že globálna frekvencia sexuálneho styku u párov je 6,5-krát do mesiaca.

Juhoázijské páry sa prepadli hlboko pod tento priemer, pričom Indonézia sa priemeru priblížila hodnotou 5,75-krát za mesiac. Výsledky zo Singapúru boli 4,55-krát za mesiac, z Thajska 4,3-krát a z Hongkongu 3,55-krát za mesiac. Medzi počtom pohlavných stykov a spokojnosťou však v ankete nebola zistená súvislosť. Malajzijčania, ktorí sa milujú priemerne 3,50-krát za mesiac, z ankety vyšli ako najspokojnejší z celej juhovýchodnej Ázie. Až 42 percent párov tu uviedlo, že sú veľmi spokojní so svojím sexuálnym životom. V Indonézii a Hongkongu je však spokojných len 27 percent respondentov. V Thajsku je so sexom spokojných 32 percent a v Singapúre 28 percent respondentov.

Vrchný urológ Peter Lim uviedol, že k zníženej sexuálnej aktivite a výkonu dochádza najmä pre zvýšenú mieru stresu, ktorá súvisí s ekonomickým rastom krajiny a modernizáciou životného štýlu Ázijčanov, čo znamená predovšetkým nezdravé jedlo. "Sú vystresovaní, a to spôsobuje nižšiu výkonnosť v posteli," povedal Lim, ktorý spracoval výsledky ankety. "Druhým dôvodom je uponáhľaný životný štýl, veľa alkoholu a fajčenie," dodal Lim.

Čo sa týka priemerov v ostatnej časti sveta, Francúzi majú sex 7,7-krát do mesiaca, Nemci 6,45-krát a Briti 6,4-krát do mesiaca. Mexičania sa ukázali ako najviac sexuálne uspokojení so 74,5 percentami spokojných respondentov. Hneď za nimi sú Brazílčania so 64,5 percentami a Španieli s 56,6 percentami.

(SITA/AFP)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V. BRITÁNIA: Rozhlasová stanica zakázala Jamesa Blunta
<< predchádzajúci článok
Nové tabuľky s evidenčnými číslami sa začnú vydávať vo štvrtok

Ázijčania sú neuspokojení v posteli - diskusné fórum čitateľov

sraci31.5. 1:39:13