Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. marca 2017

AZR: Vyzýva ministerstvo práce na skutočnú pomoc týraným ženám



Na snímke vpravo hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík.



Zdieľať
Na snímke vpravo hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík. Foto: TASR - Michal Svítok


Bratislava 31. marca (TASR) – Aliancia za rodinu (AZR) vyzýva Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVaR) SR, aby prestalo míňať peniaze na nezmyslené kampane a začalo skutočne pomáhať týraným ženám. "Rastie sexuálne násilie, rastie týranie žien, ale aj týranie mužov. Klipom, kde poviete, že ste proti násiliu, nevyriešite nič. Potrebujete odstrániť problém, prečo sú v konflikte, a hasiť dôsledky, teda pomáhať tým, ktorí pomoc reálne potrebujú," uviedol na dnešnej tlačovej konferencii predseda aliancie Anton Chromík.

Reagoval tak na plánovanú kampaň proti sexuálnemu násiliu na ženách, ktorú chce rezort práce spustiť v apríli. V tejto súvislosti zároveň aliancia žiada ministra Jána Richtera (Smer-SD) o informácie, koľko bude celá kampaň stáť či ako sa budú sledovať jej výsledky. Aliancia sa ho tiež pýta, či klip odvysielaný v televízii alebo na internete skutočne pomôže znížiť sexuálne násilie. "Žena sa nemá použiť na sex ako jednorazová vreckovka. Ako sa však dá dosiahnuť skutočný pokles sexuálneho násilia bez tejto bazálnej úcty k jej telu?" pýta sa Monika Bažíková z AZR, podľa ktorej by práve takáto kampaň mala praktickejší význam.

Kampaň však nie je jediné, čo aliancii prekáža. Poukazuje aj na vybudovanie Koordinačného a metodického centra pre rodovo podmienené násilie a rodovú rovnosť, konkrétne na organizácie, ktoré majú v centre väčšinové zastúpenie. Namiesto organizácií, ktoré desaťročia pomáhajú týraným ženám, ide o jednotlivcov a organizácie spojené s LGBTI, ktoré vyvíjali aktivity k "Dúhovému prideu" a v roku 2014 podpísali list proti novele Ústavy SR o podpore manželstva muža a ženy.

"Sú experti na rodovú ideológiu a to je pre nás málo na to, aby niekto efektívne mohol pomáhať týraným ženám," myslí si Chromík, podľa ktorého majú tieto organizácie ideologický názor, ktorý nemá žiaden súvis s ústavnými a zákonnými hodnotami v krajine. "Každý občan vie, že rod si nemôže vybrať, ale s rodom sa narodí. Nič také ako žena mužského rodu alebo muž ženského rodu neexistuje," podotýka s tým, že je nezmysel natláčať "ideologicky sfarbený" Istanbulský dohovor bežným občanom. Pri ňom podľa Chromíka nejde o skutočnú pomoc týraným ženám, ale ide o pasáže, ktoré hovoria, že rod je len súbor rolí, ktoré sa dajú slobodne vybrať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Poľsko zrejme do konca roka podpíše dohodu o kúpe systému Patriot
<< predchádzajúci článok
J. Lunter a S. Mičev oficiálne oznámia svoju kandidatúru na šéfa kraja