Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2018

B. Bugár: Zastavenie nominácie M. Slobodníka bolo dobré rozhodnutieMarián Slobodník, archívna snímka.Zdieľať
Marián Slobodník, archívna snímka. Foto: TASR Dušan Hein
Bratislava 29. mája (TASR) - Zastavenie nominácie Mariána Slobodníka na post policajného prezidenta bolo dobrým rozhodnutím premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Na tlačovej konferencii to vyhlásil líder koaličného Mosta-Híd.


"Pán Slobodník je zraniteľný cez zaťa. Bolo to teda veľmi rozumné a dobré rozhodnutie premiéra. Ak nadobudol dojem, že to môže byť problém, stojíme za týmto rozhodnutím. Na druhej strane, hocikto nastúpi na toto miesto, bude pod paľbou. Ak sa na neho dá vytiahnuť niečo z minulosti, bude to ešte horšie," pripustil Bugár. O žiadnych menách hovoriť nechcel, jeho strana však podporí človeka, ktorý bude mať absolútne čistú minulosť.

Premiér Pellegrini aktuálne čaká, že v utorok alebo v stredu (30.5.) ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) predstaví kandidáta na prezidenta Policajného zboru. "Nebudem komentovať žiadne mená," poznamenal Pellegrini. Zároveň si myslí, že vymenovaním nového policajného prezidenta budú zároveň vymenovaní aj dvaja noví viceprezidenti.

"Vedenie polície by malo byť za niekoľko dní v plnej zbroji – jeden nový prezident, minimálne dvaja noví viceprezidenti," uviedol premiér. Dodal, že sa rokuje aj na krajských pozíciách. Podľa neho krajských policajných šéfov nebude ťažké nahradiť, nakoľko "v krajoch pracuje množstvo šikovných ľudí, takže si myslím, že tých krajských šéfov, ktorí sa rozhodnú svoju pozíciu opustiť, bude kým nahradiť".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kríza v Taliansku zvyšuje tlak aj na českú korunu
<< predchádzajúci článok
NEVIDELI STE JU? Polícia pátra po nezvestnej Z. Antalovej zo Zvolena

B. Bugár: Zastavenie nominácie M. Slobodníka bolo dobré rozhodnutie - diskusné fórum čitateľov