Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2018

B. Jávor: EP má obavy o slobodu tlače a zo zneužívania eurofondov v SRZnepokojenie ohľadom slobody tlače na Slovensku a tiež zneužívania finančných prostriedkov EÚ vyjadril v stredu maďarský europoslanec z politickej frakcie ...Zdieľať
Benedek Jávor. Foto: TASR/Marko Erd
Brusel/Štrasburg 14. marca (TASR) - Znepokojenie ohľadom slobody tlače na Slovensku a tiež zneužívania finančných prostriedkov EÚ vyjadril v stredu maďarský europoslanec z politickej frakcie Zelení/Európska slobodná aliancia (EFA) Benedek Jávor, ktorý bol súčasťou minulotýždňovej šesťčlennej kontrolnej misie Európskeho parlamentu (EP) na Slovensku.


Poslanec len niekoľko hodín pred rozpravou v pléne EP v Štrasburgu, zameranej na bezpečnosť novinárov na Slovensku a v celej Európskej únii, ktorá sa uskutoční v nadväznosti na vraždu slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, v správe pre médiá upozornil, že vláda SR musí zabezpečiť rýchle a nestranné vyšetrovanie tejto dvojnásobnej vraždy.

"Ich smrť vyvoláva vážne otázky o slobode tlače na Slovensku a demonštruje alarmujúce hĺbky korupcie v tejto krajine. Počas mojej nedávnej návštevy Slovenska som bol svedkom sily študentského a občianskeho spoločenského hnutia proti korupcii a za demokratické hodnoty a právny štát," upozornil Jávor. Dodal, že EÚ potrebuje chrániť tieto hodnoty a musí zvýšiť svoje úsilie na ochranu novinárov a informátorov.

Europoslanci budú popoludní debatovať aj o zisteniach kontrolnej delegácie EP, ktorá navštívila Slovensko, aby si urobili obraz o tom, ako sa vyvíja situácia po vražde, ktorá otriasla celou Európou.

Jávor v tejto súvislosti pripomenul, že "existujú dôkazy o zneužívaní finančných prostriedkov EÚ s obavami, že poľnohospodárske dotácie sa využívajú na financovanie kriminálnych činností". Podľa jeho slov Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) musí začať vyšetrovanie, aby sa uistil, že akékoľvek zneužitie eurofondov bolo ukončené.

spravodajca TASR Jaromír Novak

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Škoda bola vlani druhou najziskovejšou značkou VW
<< predchádzajúci článok
V Paríži sa začal súd s podozrivými z odcudzenia Macronovej identity

B. Jávor: EP má obavy o slobodu tlače a zo zneužívania eurofondov v SR - diskusné fórum čitateľov