Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. augusta 2006

BA chce odškodné za zrušenie letov na letisku HeathrowLetecká spoločnosť British Airways (BA) uvažuje o vymáhaní odškodného od letiskového operátora BAA za zrušenie a meškanie letov spôsobené sprísnenými bezpečnostnými opatreniami na londýnskom ...Zdieľať

LONDÝN 15. augusta (WEBNOVINY) - Letecká spoločnosť British Airways (BA) uvažuje o vymáhaní odškodného od letiskového operátora BAA za zrušenie a meškanie letov spôsobené sprísnenými bezpečnostnými opatreniami na londýnskom letisku Heathrow. Analytici odhadujú, že kritická bezpečnostná situácia na letisku Heathrow a ostatných britských letiskách, kvôli ktorej musela BA od minulého štvrtka zrušiť viac než tisíc letov, môže stáť túto leteckú spoločnosť až 40 mil. GBP.

Vysoké náklady spôsobila spoločnosti BA aj preprava batožiny, ktorú musela v niektorých prípadoch prepraviť v nákladných automobiloch. Problémy spôsobil aerolíniám aj zákaz nosenia príručnej batožiny do lietadla. Kritická situácia na letiskách vznikla po tom, čo britská polícia zmarila plánovaný bombový útok na lietadlá smerujúce z Británie do USA.

Na situáciu na Heathrow sa ešte počas víkendu sťažoval aj generálny riaditeľ BA Willie Walsh, ktorý uviedol, že BAA nie je schopná zabezpečiť takéto masívne bezpečnostné prehliadky a vybavovanie batožiny. Hoci sa bezpečnostná situácia na londýnskych letiskách už upokojila, musela spoločnosť BA v utorok zrušiť približne 20 % letov z letiska Heathrow a 11 % z letiska Gatwick.

(1 GBP = 55,674 SKK)

SITA, Reuters,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zabudnite na vojnu, poďme sa zosobášiť
<< predchádzajúci článok
Premiér navštívil kontroverznú svätyňu Jasakuni

BA chce odškodné za zrušenie letov na letisku Heathrow - diskusné fórum čitateľov

Spravne.15.8. 20:39:03