Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. apríla 2018

Bábätká v bánovskej nemocnici budú strážiť nové monitory dychuBánovská nemocnica získala v rámci projektu Mamička dýcham päť nových monitorov dychu. V zdravotníckom zariadení tak budú monitory už sledovať ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann
 
Bánovce nad Bebravou 9. apríla (TASR) - Bánovská nemocnica získala v rámci projektu Mamička dýcham päť nových monitorov dychu. V zdravotníckom zariadení tak budú monitory už sledovať všetky detské postieľky pre novorodencov.


"Bánovská nemocnica využíva monitory dychu, ktoré sledujú a rozoznávajú poruchy dýchania. Ak sa dýchanie zastaví na viac ako 20 sekúnd alebo sa frekvencia dychu zníži pod hranicu desať dychov za minútu, spustí sa ich zvuková a svetelná signalizácia," informovala v pondelok TASR Alžbeta Sivá, hovorkyňa AGEL SK, pod ktorej materskú firmu nemocnica patrí.

Nemocnici v Bánovciach nad Bebravou odovzdala päť monitorov dychu v celkovej hodnote 400 eur Nadácia Križovatka. "Prístroje nemôžu predísť nepravidelnému dychu či zástave, ale účinne a spoľahlivo kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú rodičov v prípade jeho ohrozenia," uviedla riaditeľka nadácie Táňa Tomasch.

Monitory pomáhajú pri syndróme náhleho a neočakávaného úmrtia dojčiat v prvom roku života. Syndróm väčšinou postihuje detí do šiesteho mesiaca života. Najčastejšie k nemu dochádza počas spánku. Ako prevencia sa odporúča používať práve monitor dychu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí biskupi sa stretnú s členmi Českej biskupskej konferencie
<< predchádzajúci článok
Bratislava zvažuje v Jurajovom dvore vybudovať záchytné parkovisko

Bábätká v bánovskej nemocnici budú strážiť nové monitory dychu - diskusné fórum čitateľov