Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. novembra 2020

Banská Bystrica chce zefektívniť využívanie kamerového systému, navýši počet zamestnancovBanskobystrické mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí schválilo návrh na zmenu v organizačnej štruktúre mestskej polície (MsP). Na návrh náčelníka MsP Ivana Holíka sa tak od 1. januára ...Zdieľať
gettyimages 518799872 676x380 14.11.2020 - Banskobystrické mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí schválilo návrh na zmenu v organizačnej štruktúre mestskej polície (MsP). Na návrh náčelníka MsP Ivana Holíka sa tak od 1. januára budúceho roka zvýši počet miest operátorov kamerového systému zo súčasných päť na osem.


Cieľom je zefektívnenie vyhodnocovania a využívania všetkých kamier v meste. Od roku 2012, kedy vzniklo pracovisko na monitorovanie kamerového systému s celkovým počtom 21 monitorovacích kamier, stúpol ich počet na súčasných 94 aktívnych kamier.

Počet zamestnancov sa pritom nemenil. „Navýšením počtu zamestnancov sa sleduje zefektívnenie činnosti a operatívnych možností využívania kamerového systému,“ uvádza dôvodová správa s tým, že sa pripravujú aj materiálno – technické opatrenia, ktoré umožnia ovládanie kamerového systému prostredníctvom dvoch ovládacích prvkov, oproti súčasnému jednému.


Zdroj: Webnoviny.sk - Banská Bystrica chce zefektívniť využívanie kamerového systému, navýši počet zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanci v prvej línii dostanú odmeny, ministerstvo práce schválili viac ako 20 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Slovenských firiem v daňových rajoch pribúda, na účtoch majú miliardy eur

Banská Bystrica chce zefektívniť využívanie kamerového systému, navýši počet zamestnancov - diskusné fórum čitateľov