Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

01. mája 2012

Banská Bystrica má bezplatný internet aj pri Pamätníku SNPMesto Banská Bystrica rozšírilo pre svojich občanov a návštevníkov možnosť bezplatného pripojenia na internet prostredníctvom WiFi technológie. K doterajším lokalitám s voľným WiFi prístupom ...Zdieľať
banska bystrica BANSKÁ BYSTRICA 1. mája (WEBNOVINY) - Mesto Banská Bystrica rozšírilo pre svojich občanov a návštevníkov možnosť bezplatného pripojenia na internet prostredníctvom WiFi technológie. K doterajším lokalitám s voľným WiFi prístupom pridalo dve ďalšie, a to priestor pred Pamätníkom SNP smerom ku Kapitulskej ulici a pod Pamätníkom SNP smerom k Námestiu slobody.


Ako pripomenula hovorkyňa banskobystrického primátora Monika Pastuchová, pre bezplatný verejný mestský internet si treba zo zobrazených dostupných prístupových bodov vybrať SSID: BanskaBystrica. Bezplatné mestské WiFi pripojenie na internet tak aktuálne v Banskej Bystrici možno nájsť na Námestí SNP, Námestí Štefana Moysesa, Námestí slobody a najnovšie v okolí Pamätníka SNP.

Inštaláciu WiFi prístupových bodov rieši banskobystrická samospráva v spolupráci so spoločnosťou BBX na základe zmluvy o rozvoji služieb informačnej spoločnosti a modernej komunikačnej infraštruktúry prostredníctvom poskytovania služby Hotspot. „Verím, že ďalšie verejné prístupové body budú v meste pribúdať. Informatizácia samosprávy a budovanie takzvaného i-mesta je našou prioritou, preto už onedlho naštartujeme v tejto oblasti novinky, ktoré zjednodušia komunikáciu obyvateľa s mestským úradom“, skonštatoval primátor Peter Gogola.

Mesto plánuje postupne rozširovať službu bezplatného WiFi pripojenia aj do ďalších lokalít. Medzi aktuálne vytypované patrí železničná stanica, budova Radnice na Námestí SNP a priestor Kyjevského námestia. So zmluvnou firmou zároveň rokuje o umiestnení live web kamier na prístupových bodoch na Námestí SNP a Námestí slobody.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Dunaji sa prevrátila loď, jeden človek sa utopil
<< predchádzajúci článok
Odborári kritizovali bývalú vládu, Fico si vyslúžil potlesk

Banská Bystrica má bezplatný internet aj pri Pamätníku SNP - diskusné fórum čitateľov