22. decembra 2011

Banská Bystrica si v extralige odniesla body zo Žiliny

Výsledky 32. kola slovenskej hokejovej extraligy. MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) I. tretina Domáci už v prvej minúte mohli ísť do ...

bystrica zilina BRATISLAVA 22. decembra(WEBNOVINY) - Výsledky 32. kola slovenskej hokejovej extraligy.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

I. tretina

Domáci už v prvej minúte mohli ísť do vedenia, ale ľavý krídelník Sivák netrafil prázdnu bránku. V 5. min sa vyznamenali pri nájazdoch obaja brankári, na domácej strane Marek Laco a u hostí Chorošun. V 8. min bol vylúčený Sivák a hostia po ôsmich sekundách využili početnú prevahu na vsietenie prvého gólu. Potom sa hral obojstranne opatrný hokej, keď ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu.

II. tretina

V úvode druhej tretiny vylúčenia Dlouhého a Jokilu nevyužil ani jeden tím. V 28. min Devečka mieril dobre, ale banskobystrický gólman jeho pokus kryl. V 33. min sa Žilinčania dopustili technickej chyby - veľa hráčov na ľadovej ploche, útočník Jokila po 33 sekundách potrestal domácich druhým gólom. Dve minúty pred koncom druhej tretiny mal opäť dobrú príležitosť na vsietenie gólu domáci kapitán Devečka, ale Chorošun bol opäť pozorný.

III. tretina

Domáci nastúpili do záverečnej tretiny so snahou o zvrat výsledku. Nechali sa však zbytočne vylučovať, na čo doplatili tretím inkasovaným gólom. V 53. min bolo opäť veľa hráčov na ľadovej ploche, na trestnú lavicu išiel Michajlov a hostia potrestali zaváhanie domácich. Hvila nezištne prihral Hričinovi a ten zvýšil vedenie na 3:0. Domáci v závere pridali, ale gól obrancu Houdeka v 57. min znamenal len kozmetickú úpravu výsledku. V záverečných sekundách v hre bez brankára sa Žilinčania nepresadili, a preto prvýkrát v tejto sezóne prehrali s Banskobystričanmi v riadnom hracom čase.

Góly: 57. Houdek (Smotrila, T. Sýkora) - 8. Heizer (M. Grman, Kristoffersson), 33. Jokila (T. Hričina, Cebák), 53. T. Hričina (Hvila, Jokila)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše Dlouhý (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Gavalier, V. Snášel, 1377 divákov

Žilina: Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - J. Kubiš, Linet, T. Sýkora
Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cunik, Kubka, M. Grman, Brňák, Bambúch, Beňa - T. Hričina, Jokila, Hvila - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Češík, Tománek - Lamper, Nemček, Lunter