03. marca 2011

Barcelona prekonala ďalší rekord, opäť bol pri tom Messi

Lionel Messi opäť dokázal, že právom získal cenu pre najlepšieho futbalistu na svete, keď svojím 43. gólom v sezóne zariadil v stredajšom stretnutí 26. kola Primera División 2010/2011 ...

messi Foto: SITA/APMADRID 3. marca (WEBNOVINY) - Lionel Messi opäť dokázal, že právom získal cenu pre najlepšieho futbalistu na svete, keď svojím 43. gólom v sezóne zariadil v stredajšom stretnutí 26. kola Primera División 2010/2011 najtesnejší triumf FC Barcelona nad FC Valencia (1:0).

Fenomenálny argentínsky ofenzívny univerzál mal už v prvom polčase dve veľké príležitosti na skórovanie. Sieť však rozvlnil až v 77. min, keď zužitkoval prihrávku brazílskeho obrancu Adriana. Messi skóroval v najvyššej španielskej súťaži v tejto sezóne už 27-krát a postaral sa o to, že mužstvo z Nou Campu má pred druhým Realom Madrid 10-bodový náskok, "biely balet" má však k dobru štvrtkový zápas proti Málage.

Barcelona prekonala ďalší rekord, keď neprehrala v 20 ligových stretnutiach v rade na súperovom ihrisku. "Blaugranas" vyšli bodovo naprázdno naposledy v Primera División vonku vo februári 2010, keď nad ich sily boli hráči Atlética Madrid. Kormidelník Josep Guardiola si však príliš neužil stredajší triumf svojich zverencov, keďže pre bolesti chrbta ho bezprostredne po zápase previezli do nemocnice. Charizmatický 40-ročný kouč zvíťazil na štadióne Mestalla vôbec prvýkrát v trénerskej kariére, podarilo sa mu to na tretí pokus.

"Odchádzame s víťazstvom z ihriska súpera, na ktorom väčšina tímov príde o nejaké body," neskrýval spokojnosť špílmacher, a pri neúčasti stopéra Carlesa Puyola, aj kapitán FCB Xavi Hernández. "Nemôžete byť spokojní, keď prehráte. My sme však na ihrisku bojovali proti najlepšiemu tímu na svete. V druhom polčase sme mali dve či tri gólové príležitosti, Messi sa však z ničoho - nič odniekiaľ objavil a skóroval tak ako to vie len on," pochválil Argentínčana i hru Barcelony kouč Valencie Unai Emery a dodal: "Konečný rezultát je prehra, a to nás naozaj bolí."

Škrtel: Všetci máme v podvedomí, že hráme proti United
BIATLON-MS: Slovensko skončilo v mix štafete na 12. mieste