12. mája 2011

Barcelona s ligovým titulom

Futbalisti FC Barcelona remizovali v stredajšom zápase 36. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na pôde Levante 1:1, no aj bod im v konečnom účtovaní stačil na ...

bez nazvu FC BarcelonaFoto: SITA/APBARCELONA 12. mája (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Barcelona remizovali v stredajšom zápase 36. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na pôde Levante 1:1, no aj bod im v konečnom účtovaní stačil na to, aby získali tretíkrát v rade ligový primát. Katalánci sa ujali vedenia v 27. min po presnom zásahu stredopoliara z Mali Seydoua Keitu, domáci tesne pred polčasovou prestávkou vyrovnali na 1:1 gólom Ekvádorčana Felipeho Caiceda. Finalista Ligy majstrov 2010/2011 má dve kolá pred koncom sezóny pred druhým Realom Madrid šesťbodový náskok a keďže disponuje lepšími vzájomnými zápasmi, "biely balet" ho už nemôže v tabuľke predbehnúť.

"Vyhrať ligovú súťaž bolo extrémne náročné. Každý z mojich hráčov sa pričinil o to, kde sme teraz, oni si zaslúžia pochvalu. Momentálne nám už nezostáva nič iné, len si užiť tento pocit," povedal po stretnutí tréner FC Barcelona Pep Guardiola.

Valencia remizovala v Barcelone s Espanyolom 2:2 napriek tomu, že v zápase dvakrát vyhrávala. Rovnaká remíza sa zrodila aj medzi mužstvami Hercules Alicante a Mallorca. Vo večernom dueli nevyužil FC Sevilla možnosť dostať sa na piatu priečku a na ihrisku Osasuny Pamplona podľahol 2:3, hoci po prvom polčase viedol po dvoch góloch Álvara Negreda 2:0. Po zmene strán sa však dvakrát zapísal do streleckej listiny Enrique Sola a v 90. min rozhodol o troch bodoch pre domáci tím Dejan Lekič. Osasuna sa vďaka tomu posunula zo 16. až na 11. priečku.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 36. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

Hercules Alicante - Mallorca 2:2 (2:0)
Góly: 12. a 42. Aguirre - 76. Casadesus, 80. Webó

Espanyol Barcelona - Valencia 2:2 (1:2)
Góly: 19. Osvaldo, 76. Galan Inigo - 9. Soldado, 25. Mata

San Sebastian - Real Zaragoza 2:1 (1:0)
Góly: 24. Tamudo, 88. Aranburu - 54. Gabi

Levante - FC Barcelona 1:1 (1:1)
Góly: 41. Caicedo - 27. S. Keita