Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. decembra 2009

BÁRTA: Rok 2009 bol náročný, ale poučnýRok 2009 bol podľa hlavného ekonóma Slovenskej sporiteľne Juraja Bartu pre Slovensko náročný, ale mnohému nás aj naučil. "Predtým sme si nevedeli predstaviť, ako rýchlo sa dokáže slovenská ...Zdieľať
BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) - Rok 2009 bol podľa hlavného ekonóma Slovenskej sporiteľne Juraja Bartu pre Slovensko náročný, ale mnohému nás aj naučil. "Predtým sme si nevedeli predstaviť, ako rýchlo sa dokáže slovenská ekonomika dostať z toho rýchleho tempa rastu až do pomerne prudkého poklesu. Ukázalo nám to aj to, že do akej miery sme závislí v ekonomike od ostatných krajín eurozóny, najmä Nemecka," konštatoval.

Zdôraznil zároveň, že to, na čo by sme sa mali sústrediť, je vytvárať také podmienky, aby aj v dobrých, aj zlých časoch sa oplatilo na Slovensku podnikať. Barta vyjadril želanie, "aby sme sa na Slovensku, alebo slovenskí politici nesnažili vyriešiť hospodársku krízu, pretože to nie je celkom v ich moci, ale aby sa snažili urobiť to, čo v ich moci je, a to je zlepšovanie podnikateľského prostredia, zatraktívňovanie, zjednodušovanie, odbúravanie byrokracie a povedzme zjednotenie systému daní a odvodov, o ktorom sa dlho hovorí a naozaj by veľmi pomohlo."

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sťažnosti budeme môcť podať aj elektronicky
<< predchádzajúci článok
Srbsko oficiálne podalo žiadosť o členstvo v únii