02. apríla 2011

BASKETBAL: Levice vyrovnali stav série s Handlovou

Tagy: basketbal

Sprava: Krídelník Banskej Bystrice Maroš Rendla a rozohrávač Nitry Milan Žiak počas štvrtého zápasu štvrťfinále play-off slovenskej basketbalovej extraligy mužov medzi ŠKP Banská Bystrica a BK SPU Nitra

bez nazvu Sprava: Krídelník Banskej Bystrice Maroš Rendla a rozohrávač Nitry Milan Žiak počas štvrtého zápasu štvrťfinále play-off slovenskej basketbalovej extraligy mužov medzi ŠKP Banská Bystrica a BK SPU NitraFoto: SITA/Dušan Hein BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších štvrtých stretnutí štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov (hrá sa na 3 víťazstvá):

ŠKP Banská Bystrica - BK SPU Nitra 79:74 (20:20, 18:18, 19:16, 22:20) - stav série: 2:2
Najviac bodov: Rendla 18, Cvitanovič 15, Grznár a Dorazil po 14 - Montgomery 22, Bosák 13, Grafs 12
TH: 35/22 - 22/16, trojky: 3 - 2 , fauly: 22 - 25, rozhodovali: T. Lukáč, Karniš a Bohucký, 400 divákov
Stretnutie začali dobre domáci, keď už v 2. mine viedli 6:2. Úvod druhej štvrtiny vyšiel pre zmenu lepšie hosťom, keď išli do vedenia 26:20. Banskobystričania potom pridali a v 19. min opäť viedli (38:34). V druhom polčase domáci natiahli svoj náskok na 6 bodov (57:51). V dramatickom závere hosťujúci Bosák 49 sekúnd pred koncom premenil iba jeden trestný hod, čím vyrovnal na 74:74. Domáci potom 27 sekúnd zásluhou Cvitanoviča upravili na 76:74. Nitrania z protiútoku netrafili do koša a tri sekundy pred koncom Banskobystričan Rendla upravil na konečných 79:74. Hráči ŠKP vyrovnali stav série na 2:2 a vynútili si rozhodujúce stretnutie v Nitre (6. apríla).

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 93:84 po predĺženi (15:16, 16:24, 24:16, 19:18 - 19:10) - stav série 2:2
Najviac bodov: Hallett 26, Majoroš 19, Jones a Uhlíř po 12 - L. Johnson 21, Baldovský 19, Mróz 18
TH: 35/27 - 21/12, trojky: 10 - 10, fauly: 24 - 30, rozhodovali: J. Janáč, Tomašovič a Fuska, 2700 divákov
Hostia dvakrát viedli výrazne o desať bodov - v 17. min 33:23 a v 27. min 53:43, ale v riadnom hracom čase sa nerozhodlo o víťazovi duelu. Aj v predĺžení padlo veľké množstvo bodov. Spišiaci mali lepší úvod viedli 77:74, ale domáci v ohlušujúcej atmosfére dokázali otočiť skóre a víťazstom 93:84 po predĺžení vyrovnali stav série na 2:2. O postupujúcom do semifinále sa rozhodne v piatom dueli na Spiši.

MBK Handlová - Astrum Levice 71:74 (19:25, 12:15, 24:9, 16:25) - stav série 2:2
Najviac bodov: Barišič 15, Gavlák a Delič po 12 - Toroman 22, English 21, Bernard 12
TH: 24/12 - 30/11, trojky: 5 - 9, fauly: 27 -24, rozhodovali: Zubák, Ženiš a Šramko, 1100 divákov
Vyrovanné stretnutie lepšie zvládli hostia, keď boli úspešnejší v streľbe spod koša ako aj na oblúku. Hoci domáci v tretej štvrtine prevzali taktovku, hostia v tej záverečnej prepli na vyššie obrátky a zaslúžene doviedli zápas do víťazného konca.

Zľava: Nicole Beth Soulis z Nitry a Ashley Shields z Košíc v prvom semifinálovom zápase Dobrí anjeli Košice - BK Inpek UKF Nitra play-off basketbalovej extraligy žienFoto: SITA/Ivan Fleischer Súhrn výsledkov sobotňajších prvých zápasov semifinále play-off extraligy basketbalistiek (hrá sa na 3 víťazstvá):

MBK Ružomberok - ŽBK Whirlpool Poprad 60:63 (13:16, 11:21, 17:13, 19:13) - stav série 0:1
Najviac bodov: Bučáková 17, Dicksonová a Smithová po 10 - Chlebovcová 17, Oravcová 15, Lásková 14
TH: 17/13 - 17/15, trojky: 3 - 6, fauly: 16 - 19, rozhodovali: Brziak, Pipíška a Szibilla, 850 divákov
Ružomberčanky viedli v 7. min 9:8, no potom začali mať prevahu súperky. Hostkám vyšiel vstup do druhej štvrtiny, keď sa po 10-bodovej šnúre ujali v 16. min vedenia 27:13. Na začiatku tretieho dejstva mali Popradčanky až 15-bodový náskok 41:26, potom však prišla stíhacia jazda Ružomberčaniek, ktoré v 28. min znížila na rozdiel 4 bodov 41:45. V úvodných fázach záverečného dejstva si hostky opäť udržiavali osem až desať bodový náskok, ale v 38. min trojka Bučákovej znamenala vyrovnanie na 60:60. Minútu pred koncom Alexandra Baburová opäť poslala Poprad do vedenia 62:60 a bodku za dramatickým zápasom dala Lásková, ktorá jedným presným trestným hodom stanovila konečný výsledok na 63:60 v prospech Popradčaniek.

Dobrí anjeli Košice - BK Inpek UKF Nitra 78:65 (19:19, 24:20, 18:6, 17:20) - stav série 1:0
Najviac bodov: Shieldsová 18, Jurčenková a Tillisová po 14, Kupčíková 12 - Páleníková 14/3, Soulisová a Borovičková po 12
TH: 27/20 - 18/13, trojky: 0 - 8, fauly: 20 - 27, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Kúkelčík, 1100 divákov
V zaujímavom stretnutí vyhrávali domáce hráčky v 8. min už 18:10, no o štyri minúty neskôr viedla Nitra 26:20. O osude duelu rozhodla tretia štvrtina, v ktorej si Košičanky vypracovali rozhodujúci náskok.