16. júla 2010

BASKETBAL-ME

V úvodnom zápase turnaja B-divízie majstrovstiev Európy v basketbale žien do 20 rokov nečakane podľahli v piatok v základnej A-skupine v ...

bez nazvu Ilustračné foto

KAVADARCI 16. júla (WEBNOVINY) - V úvodnom zápase turnaja B-divízie majstrovstiev Európy v basketbale žien do 20 rokov nečakane podľahli v piatok v základnej A-skupine v macedónskom Kavadarci slovenské reprezentantky Portugalsku 68:72.

Favorizované zverenky trénera Željka Vukičeviča sa od začiatku zápasu neuveriteľne trápili so streľbou a po prvej štvrtine prehrávali už o 13 bodov. V ďalšom priebehu stretnutia však dokázali Slovenky stratu takmer zlikvidovať (27:31 v 17. min), no súperky z Portugalska si náskok ustrážili a udržiavali. Slovenky sa ešte v poslednej minúte dotiahli na rozdiel dvoch bodov (68:70), no Portugalčanky už zvrat nedopustili.

Vo svojom druhom vystúpení sa slovenská dvadsiatka predstaví v sobotu na poludnie o 12.00 h SELČ proti rovesníčkam z Rakúska