06. mája 2017

Basketbal: Prvé finále pre Inter, nad Komárnom zvíťazil 75:70

Na snímke hráč Interu Namanja Barač (v strede) bránený pri streľbe hráčom Komárna Romanom Vidom v 1. zápase finále Eurovia SBL Inter Bratislava - MBK Rieker Com-therm Komárno v Bratislave 6. mája 2017. Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 6. mája (TASR) - V prvom finálovom súboji Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy mužov (SBL) zvíťazili domáci hráči BK Inter Bratislava nad MBK Rieker COM-therm Komárno 75:70 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0 na zápasy. Druhé finálové stretnutie je na programe v stredu 10. mája o 18.00 h v Komárne.

Eurovia SBL - 1. zápas finále:
BK Inter Bratislava - MBK Rieker COM-therm Komárno 75:70 (44:47)

zostavy a body:

Inter: Rančík 25, Barač 15, Nuhanovič 11, Vlahovič 4, Bílik 0 (Walker 12, Mrviš 8, Kozlík 0)

Komárno: Tomič 18, Djordjevič 16, Langston 13, Halada 9, Vido 8 (Bojanovský 6, Cobb, Kuffa, Petrovský 0)

TH: 16/10 - 23/18, fauly: 20 - 19, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Zubák, Tomašovič, Pipíška, 2000 divákov.
štvrtiny: 18:28, 26:19, 14:9, 17:14
/stav série 1:0/

Od úvodu pustili domáci basketbalisti súpera k svojej hre, čo viedlo k vysokej streleckej úspešnosti. Komárno ťažilo v tejto fáze zápasu z dobrého doskakovania, Inter sa naopak dlhšie strelecky trápil. Hosťujúci rozohrávač Djordjevič ťahal strelecky "obuvníkov", po desiatich minútach napokon viedli 28:18. Druhá štvrtina priniesla úplne odlišný obraz hry, "žlto-čierni" vyrovnali šnúrou 12:2 na 30:30 a stretnutie sa opäť začínalo odznova. Komárno sa dokázalo vrátiť do svojho tempa a prvý polčas vyhrať 47:44.

Po prestávke sa dostala viac k slovu defenzívna činnosť, čo viac vyhovovalo Interu. Tentoraz totiž museli doťahovať manko hráči Komárna. Pred záverečnou štvrtinou viedli domáci rozdielom jedného koša 58:56. Zverenci trénera Olivera Vidina nekompromisne trestali chyby na strane Komárna, v priebehu pár momentov odskočili na rozdiel dvanástich bodov. Hostia pomýšľali na obrat, 87 sekúnd dokonca stiahli na 70:73, ale Rančík svojim úspešným pokusom rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Plávanie: Nagy prehral s Graingerom na Orca Cupe
Hamšíkov Neapol zvíťazil nad Cagliari 3:1, hodil rukavicu AS Rím