07. mája 2010

BASKETBAL: Spišská zdolala Handlovú

Súboj o bronzové medaily v basketbalovej extralige mužov ešte nepozná víťaza. V piatkovom druhom stretnutí využila Spišská Nová Ves výhodu domáceho prostredia a ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA

HANDLOVÁ 7. mája (WEBNOVINY) - Súboj o bronzové medaily v basketbalovej extralige mužov ešte nepozná víťaza. V piatkovom druhom stretnutí využila Spišská Nová Ves výhodu domáceho prostredia a zdolala Handlovú 100:86 (42:40). Spišiaci o svojom suverénnom víťazstve rozhodli skvelým výkonom v druhej polovici zápasu, najmä záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali 29:20. Sériu na dve víťazstvá rozhodne až tretí súboj, ktorý sa uskutoční v utorok 11. mája v Handlovej.

Basketbal - extraliga mužov - play-off - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na 2 víťazstvá):

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Handlová 100:86 (17:19, 25:21, 29:26, 29:20) - stav série 1:1
Najviac bodov: Mielczarek, Baťka a Pešta po 18 - Golian 18, Glavinič 17, Barišič 14
TH: 33/21 - 21/12, fauly: 21 - 28, trojky: 7 - 12, rozhodovali: Zubák, Hlinka, Karniš, 1000 divákov

Hostia z Handlovej začali na Spiši lepšie, padalo im to z oblúka a v prvom polčase najmä zásluhou Goliana dosiahli šesť trojok. Domáci sa pomalšie rozbiehali, ale postupne sa dostali do zápasu a najmä zásluhou kapitána Demečka a strelecky produktívneho Baťku napokon išli do kabín s tesným náskokom (42:40). V polovici tretej štvrtiny viedli Spišiaci po trojke Jeffersona 60:48 a zdalo sa, že kráčajú pevne za vyrovnaním série. Aj tak bolo. V druhom polčase si zverenci poľského trénera Chudeusza stabilne udržiavali desaťbodový náskok a napokon vďačným divákom v poslednom domácom zápase sezóny predviedli aj vytúženú stovku. Stobodovú hranicu pokoril 22 sekúnd pred koncom z trestných hodov 18-bodový Mielczarek. O bronze sa napokon rozhodne najbližší utorok v Handlovej.