01. mája 2012

Basketbalista Dwayne Wade nehádže iba loptu, ale aj tenisky

Prekvapujúco sa v úvode druhej štvrtiny pondelkového druhého stretnutia 1. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA Miami Heat - New York Knicks (104:94) zachoval hviezdny rozohrávač domácich Dwyane Wade, s 25 ...

dwayne wade MIAMI 1. mája (WEBNOVINY) - Prekvapujúco sa v úvode druhej štvrtiny pondelkového druhého stretnutia 1. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA Miami Heat - New York Knicks (104:94) zachoval hviezdny rozohrávač domácich Dwyane Wade, s 25 bodmi najlepší strelec floridského tímu.

Pri jednej z útočných akcií Heat bojoval rozohrávač Knicks Mike Bibby pod košom o odrazenú loptu tak húževnato - a napokon aj úspešne, že sa mu vyzula pravá teniska.

Blízko stojaci Wade, ktorý si vďaka svojej rýchlosti vyslúžil v NBA prezývku Flash (Blesk), sa k nej pohotovo zohol a odhodil ju do rohu palubovky, kam si pre ňu zašiel evidentne zaskočený Bibby.

Miami vedie v sérii 2:0 na zápasy, najbližšie dva duely sú na programe v New Yorku. Hrá sa na štyri víťazstvá.