09. septembra 2019

Basketbalisti ČR prehrali na MS s Gréckom, no stále sú v hre o postup

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Peking 9. septembra (TASR) - Českí basketbalisti si zachovali šancu na postup do štvrťfinále MS v Číne. V pondelkovom záverečnom vystúpení v K-skupine síce prehrali s Grékmi 77:84, ale ak Američania zdolajú Brazílčanov, Česi postúpia medzi najlepšiu osmičku.

Tím okolo Tomáša Satoranského potreboval na udržanie postupových nádejí neprehrať o viac ako 11 bodov. V priebehu stretnutia sa držali na dostrel. Po prvom polčase a v úvode tretej štvrtiny dokonca viedli. V záverečnej desaťminútovke však poľavili a dovolili súperovi odskočiť na 12 bodov. Napokon zabrali a skresali manko na prijateľných sedem bodov.

Američania vyzvú Brazílčanov od 14.30 h SELČ, ak potvrdia úlohu favoritov a zvíťazia, šampionátová matematika posunie na postupové 2. miesto v tabuľke K-skupiny Čechov.