03. februára 2012

Basketbalisti Denveru pokorili Clippers

Vo štvrtkovom šlágri Západnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA zaostával Denver v Los Angeles po prvej štvrtine duelu proti miestnym Clippers 19:32, no ďalšie dve dvanásťminútovky vyhral v ...

nba NEW YORK 3. februára (WEBNOVINY) - Vo štvrtkovom šlágri Západnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA zaostával Denver v Los Angeles po prvej štvrtine duelu proti miestnym Clippers 19:32, no ďalšie dve dvanásťminútovky vyhral v pomere 67:35 a tešil sa z pätnásteho víťazstva v skrátenom 66. ročníku.

"Z mnohých hľadísk to bol náš najlepší výkon v tejto sezóne," netajil nadšenie tréner Nuggets George Karl. "Približne štvrtinu a pol sme hrali tvrdo, no potom sa pretrhla 'hrádza'," glosoval Karlov náprotivok Vinny del Negro.

Coloradský tím potiahol taliansky krídelník Danilo Gallinari, ktorý premenil všetkých päť pokusov spoza trojkového oblúka. Hostia strieľali s výbornou úspešnosťou - dvojky 53,4 %, trojky dokonca 57,1 %, trestné hody 88 %. Kuriózne vo vzájomnom súboji dosiahli rovnaký míľnik rozohrávači oboch tímov - domáci Chauncey Billups i hosťujúci Andre Miller nastúpili vo štvrtok na svoj tisíci duel v NBA.

Knicks sú v dolnej polovici tabuľky

Líder súťaže zo Chicaga si v hale Madison Square Garden v New Yorku pripísal 19. víťazstvo v ročníku, prehra ambicióznych Knicks bola už ich 14. v sezóne a "krčia" sa v dolnej polovici tabuľky Východnej konferencie. Derrick Rose nastrieľal za víťazov 32 bodov a pridal 13 asistencií. "Milujem hrať v tejto hale, energiu, ktorú vyžaruje. Tunajšie publikum naozaj zbožňuje basketbal," rozplýval sa rozohrávač "býkov" Rose. Ani jedna z dvojice domácich opôr Amar'e Stoudemire, Carmelo Anthony netrafila v záverečných 11 sekundách trojku znamenajúcu predĺženie.

Atlanta nečakane vysoko (77:96) podľahla Memphisu, hoci proti tomuto súperovi ťahala sériu piatich víťazstiev. "Varoval som hráčov, aby súpera nepodcenili. Nepomohlo to," mrzelo kouča Hawks Larryho Drewa.