17. júla 2010

Basketbalistiky SR porazili Maďarsko 65:62 p.p.

Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili v poslednom prípravnom súboji na ...

pokey chatman Zverenkyne americkej trénerky Pokey Chatmanovej dotiahli duel do víťazného konca.

SZOMBATHELY 17. júla (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili v poslednom prípravnom súboji na turnaji štyroch krajín v maďarskom Szombathelyi nad domácim družstvom 65:62 po predĺžení a obsadili konečné 2. miesto. Hŕstka divákov v Savaria aréne videla od úvodu vyrovnaný boj. Zväčša v ňom viedli Maďarky, Slovenky prvý raz až na konci prvého polčasu 31:30. Do predĺženia poslala zápas Jalčová, ktorá sekundu pred koncom riadneho hracieho času šestkami vyrovnala na 56:56. V predĺžení viedli Slovenky aj o 6 bodov 65:59 v predposlednej minúte, hoci potom Maďarky ešte znížili, zverenkyne americkej trénerky Pokey Chatmanovej dotiahli duel do víťazného konca. Takisto ako v predchádzajúcich súbojoch proti Austrálii a Rumunsku pre zdravotné problémy do hry nezasiahli krídelníčka Katarína Hricková a pivotka Anna Jurčenková.