11. mája 2008

Basketbalistky tímu KOSIT 2013 Košice získali majstrovský titul

Basketbalistky tímu KOSIT 2013 Košice zdolali aj v sobotňajšom treťom finálovom dueli extraligy žien MBK Ružomberok (65:50) a hladko dokráčali k zisku piateho majstrovského titulu v rade. Favorizované ...

KOŠICE 10. mája (WEBNOVINY) - Basketbalistky tímu KOSIT 2013 Košice zdolali aj v sobotňajšom treťom finálovom dueli extraligy žien MBK Ružomberok (65:50) a hladko dokráčali k zisku piateho majstrovského titulu v rade. Favorizované Košičanky strelecky potiahla najmä Američanka Janet McCarvillová, pridali sa i Jendrichovská a Číkošová. Basketbalistky z východu Slovenska vybojovali piaty majstrovský titul za sebou. Funkcionári košického klubu sa už v prestávke sobotňajšieho duelu rozlúčili s tromi oporami - Janet McCarvillovou, Luisou Michulkovou (obe prestupujú do iných klubov) a Hanou Jendrichovskou (definitívne ukončila aktívnu hráčsku kariéru). Basketbal - extraliga žien - finále - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá): KOSIT 2013 Košice - MBK Ružomberok 65:50 (18:12, 14:13, 16:15, 17:10) - konečný stav série 3:0, basketbalistky KOSIT-u získali majstrovský titul Najviac bodov: McCarvillová 16, Jendrichovská 13, Čikošová 9 - Podešvová 17, Kupčíková 13, Palušná 10 TH: 20/11 - 14/7, fauly: 17 - 17, trojky: 4 - 4, rozhodovali: L. Janáč a Ženiš, 2500 divákov Domáce hráčky sa nenechali v úvode rozhodiť dvoma úspešnými trojkami Podešvovej, a od stavu 8:8 už svoj náskok do konca zápasu iba zvyšovali. Ružomberčankám sa nedarilo v prvých dvoch štvrtinách premieňať ani dobré strelecké príležitosti, no napriek tomu vďaka bojovnosti držali so súperkami krok. V úvode tretej štvrtiny hostky dokonca znížili na rozdiel troch bodov (31:34). Obhajkyne titulu však v dôležitých momentoch vždy podržala pivotka McCarvillová, ku ktorej sa v druhej časti hry strelecky pridala aj lúčiaca sa Jendrichovská. Favorizované Košičanky zlomili odpor súpera až v 34. min, keď po dvoch úspešných trojkách získali 16-bodový náskok (58:42). V závere si tak domáce basketbalistky mohli pokojne vychutnať majstrovské ovácie. Hlasy trénerov: Štefan Svitek (tréner Košíc): "Po rozhodujúcom víťazstve prežívam samozrejme príjemné pocity, všetci sme radi. Aj keď sme sériu vyhrali 3:0, jednotlivé zápasy neboli až také ľahké. Súper nás prinútil hrať naplno." Stanislav Onuška (tréner Ružomberka): "Aj dnešný zápas mal svoj náboj, pretože Košičanky získali výraznejší náskok až v posledných minútach. Titul je však v správnych rukách. Mňa teší, že náš mladý tím túto sezónu dotiahol až do finále. V ňom sme boli skúsenému košickému tímu dôstojným súperom." SITA