10. augusta 2013

Bayern vstúpil úspešne do nového ročníka Bundesligy

Hráči Bayernu Mníchov oslavujú gól do bránky Mönchengladbachu vo futbalovom zápase nemeckej Bundesligy v Mníchove 9. augusta 2013.

Mníchov 9. augusta (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov vykročili za obhajobou titulu v nemeckej bundeslige víťazstvom 3:1 nad Borussiou Mönchengladbach.

Favorit už po štvrťhodine viedol dvojgólovým rozdielom po presných zásahoch Robbena a Mandžukiča. Dante v závere prvého polčasu síce vlastným gólom dal Borussii nádej na prekvapenie, tá ale zhasla po dvojici pokutových kopov pre bavorský klub v 68. a 69. minúte. Prvú penaltu síce Mülllerovi gólman Ter Stegen chytil, po následnej ruke obrancu v šestnástke však nasledovala ďalšia a Alaba sa už nepomýlil.