Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

06. júla 2006

BAŽANT POHODA 2006, 14.-15. júl, Profily - 2 časť



DJ BLAUPCAT (SK), DJ BREETH (4 elements/Sk), DJ KATCHA (CZ), DRUŽINA (SK), ERIKA STUCKY - MRS. BUBBLE & BONES (CH, USA), BERTL MÜTTER, JON SASS, FUNNY FELLOWS (SK), GALAGHA & GABANNA (SK), DJ Gabanna, GENTLEMAN (D), GIPSY (CZ), GOGOL BORDELLO (USA), GZA & MUGGS (USA)



Zdieľať
DJ BLAUPCAT (SK)

DJ Blaupcat sa objavil medzi slovenskou djskou špičkou veľmi rýchlo, začínal v roku 1995 ako techno dj a zaradil sa hneď do vtedajšej elity zo Subtechu. Absolvoval všetky druhy parties tej doby, od U clubu cez Metro až po Boomerangy, jeho sety bolo vždy cítiť anglickou scénou, kde dva roky pobudol a priebežne doma predviedol, čo sa vonku hrá ... Londýn ako epicentrum dobrej hudby samozrejme ovplyvnil jeho vývoj a aj keď pomaly, predsa sa to zvrtlo do iného beatu a soundu, ako sám hovorí zmena sa udiala veľmi postupne a spontánne, nakoniec to vyhral drum, kde začínala byť väčšia a ozajstná sranda....
Dj Blaupcat po návrate na Slovensko predviedol prvý drumandbassový set v U clube v lete 2000 na akcii otcov G+G ako nováčik, no hneď si s chlapcami porozumel a stal sa tretím členom Drumatique kru, kde pôsobí doteraz. Mali sme ho možnosť vidieť a počuť takmer na všetkých junglo drumandbassových akciách u nás, vystúpil aj u susedov v Čechách a v Maďarsku, v prvom roku sme ho mohli počuť hrať oba štýly, vyvrcholením bol Boomerang a jeho drumandbassový set s následným techno afterom v U clube a jeho rozlúčkovým setom. Popri iných aktivitách sa podieľal aj na spoluorganizácii podujatí Drumatique, vystúpil s poprednými djmi svetovej scény napr. s Ed Rush, Matrix, Bad Company, Fierce, Viper, JB, Spice, Optical, RymeTyme, Teebee, UtahJazz, Kemal, DKay, Aziz, Shroombab, Anorganik, SKC, Chris Su, Roni Size, Craggz & Paralell Forces atď.

Jeho sety sú veľmi pestré a spontánne, poskladané veľmi precízne, učebnicovo a napriek tomu máte dojem že hrá na každej párty presne to, čo treba. Z jeho posledných aktivít popri hraní a produkovaní stojí za zmienku oživenie drumanbassu pravidelnými akciami Residance v Guru clube v Žiline, toho času pod novým názvom a v novej réžii bookingu Reverse, bývalé akcie v Spojke alebo barová rezidentná noc Liqiud Beatz v Bratislave v Radosti. Dnes patrí jednoznačne medzi uznávanú slovenskú špičku drumandbassovej sceny.


DJ BREETH (4 elements/Sk)

DJ Breeth sa začal naplno zaoberať hudbou vo svojich 17 rokoch. Po prvýkrát sa postavil za gramofóny v roku 1993. Vzhľadom na nerozvinutosť tanečnej klubovej scény tej doby a jeho veľkej túžbe hrať, sa jeho počiatky odvinuli predovšetkým smerom k dancu, vocal housu ale aj hip hopu či soulu. Toto mu dalo možnosť zoznámiť sa so širokým spektrom hudby a všetkých jej podôb. V druhej polovici devätdesiatych rokov sa dostal do okruhu ľudí, vďaka ktorým hlbšie prenikol do rôznych foriem trancu a housu, čo ho ovplyvnilo natoľko, že sa rozhodol naplno venovať elektronickej hudbe tohto druhu. Hudobný vývin a inklinácia k energickej a rýchlejšej hudbe Breetha postupne ho posunula smerom k technu, ktoré ho očarilo natoľko, že sa mu rozhodol naplno venovať. Čerpajúc zo svojho hudobného prehľadu po počiatočnej fáze orientácie a hľadania toho pravého, čo mu plne vyhovuje, ho hudobný vývoj posunul tam, kde sa nachádza dnes. Jeho sety sa nesú v znamení rýchlosti a energie, tvrdých basov, ostrosti, ktorá je miestami pretkaná inštrumentálnymi plochami a stop timeami. Na sklonku roku 2003 odchádza do Austrálie, kde má niekoľkokrát možnosť prezentovať „Slovenské techno“ v najprogresívnejšom miestnom rádiu FBI, v relácii Pink Noise. Vďaka tomu dostáva ponuku zahrať si na exotickej 5 floorovej párty uprostred austrálskej džungle a získať skúsenosti na pohľad techna „z opačnej strany“.

Od roku 1999 je rezidentom 5 floorovej a jednej z najstarších slovenských klubových párties vôbec Doubledecker, prvotriednej slovenskej „halovky“ Oxygen alebo U.clubu. Tu si mal možnosť zahrať s pánmi ako Patrick Lindsey, Diego, Heiko Laux, Jel Ford, Patrick Skoog, Clemens Neufeld, Ignition Technitian, Thomas Schumacher, Pedro Delgardo, Eric Sneo a mnohými inými. Publikum ho malo možnosť už mnohokrát otestovať či už v kluboch, na halových párties alebo open airoch po boku mien ako James Ruskin, Johan Bacto, Simon Digby, Sven Hanke, Dj Bold, Funk D´Void, CJ Bolland,Dj Preach, Afrika Islam, Mario Ranieri, Space Djz, Valentino Kanzyani, Eric Sneo a všetkých mien techno špičky Čiech a Slovenska.

Popri roztáčaní platní na gramofónoch je od novembra 2004 taktiež spolutvorcom, producentom a moderátorom hudobnej relácie 4 Elements na celoštátnom Rádiu_FM kde mal do tejto chvíle možnosť privítať a vyspovedať pánov ako Westbam, Afrika Islam, Corvin Dalek, Desyn Massielo, Dj Moose, Jim Felli, Dj Klang, John Gibbons, Ben Long a Jamie Bismire, Luke Solomon, Alex Dean, Chriss Scott, Luke Fair, Jimmy Van M....a mnoho ďalších. Hosťami tejto relácie bolo taktiež mnoho slovenských a českých Top djov a promotérov.


DJ KATCHA (CZ)

Jedna z předních osobností českého drum´n´bassu piluje svou mixážní akrobacii už více než šest let. V úplných počátcích Katchu coby talentované DJské nemluvně vydatně podporoval matador místní klubové scény, Liquid A, jenž ji občas přenechal svou ranní směnu v Roxy. Posléze se zformoval kolektiv okolo nezávislého pražského klubu XT3, kde Katcha našla své první stálé zázemí a kde je mimochodem dodnes rezidentkou večírků Turntable Lounge (spolu s producentem a DJem Touchwoodem). Nepopiratelné vlohy spolu s neustále se lepšími technickými schopnostmi brzy vysloužily atraktivní slečně nálepku nadějného nováčka. Přišlo další hraní. Po lokálech typických pro dnb DJe, jakými jsou Punto Azul, Wakata, divadelní bar Paláce Akropolis a kladenská 19, následovala pozvání i z ostatních měst v republice. Katcha tak svým vábivým stylem soustavně tvrdila svou vynikající DJskou pověst a získávala si respekt klubového publika. Účinkovala na řadě free akcí, jakými byli například Cibulka, CzechTekk a Boskovice, ale první průlom do povědomí širších mas jí přineslo vystoupení na akce z rodu obrovských: na pražském koncertě Massive Atttack. A také první hraní s dnb legendou Grooveriderem.

Od té doby se jméno této DJky objevuje pravidelně v line-upech prestižních klubových parties, stejně tak jako obřích tanečních festivalů, jakými jsou Open Air Field, Cosmic Trip nebo Summer Of Love či Hradhouse. Seznam zahraničních drum´n´bassových celebrit, po jejichž boku prezentovala Katcha svou precizní zručnost je obrovský: kromě zmíněného Grooveridera byli v Katchině diáři Ed Rush, Andy C, High Contrast, Aquasky,  London Electricity, Teebee, Bad Company, Photek, Doc-Scott, D-Kay, Reality, Usual Suspects, Jumping Jack Frost, E-Z Rollers, Calix, Klute, Flight, Alley cat a další. Ale i velké osobnosti dalších žánrů, třeba Asian Dub Foundation, Mad Professor a další.


DRUŽINA (SK)

Skupina DRUŽINA sa začala formovať už v roku 2000. Vo februári toho roku sa dali dokopy muzikanti – folkloristi, jazzmani a rockeri – a rôznymi úpravami slovenských ľudových piesní si vytvorili vlastný štýl, ktorý nazvali ethnobeat. Pod názvom JEJ DRUŽINA odohrali množstvo živých a televíznych vystúpení na Slovensku a v zahraničí (Česko, Maďarsko, Poľsko, Švajčiarsko, Francúzsko).

V roku 2001 skupina vydala CD pod názvom JEJ DRUŽINA, ktoré sa doteraz úspešne predáva po celej Európe.


ERIKA STUCKY - MRS. BUBBLE & BONES (CH, USA)

Pripútajte sa, prestaňte myslieť a nechajte sa uniesť na bláznivý výlet.” Tak by mohol znieť oznam milej stewardky, ale v skutočnosti je to nežné upozornenie zoskupenia Mrs. Bubbles & Bones, ktorej súčasťou je sú Erika Stucky, Jon Sass a Bertl Mütter.

Erika Stucky vyrastala v období hippies v San Francisco, no ešte ako malá sa presťahovala do Mörela, malej horskej dedinke vo Švajčiarsku. Heidi sa zo Stucky však nestala…

V 80tych rokoch si uvedomila, že jódlovanie jej nestačí a odišla do Paríža študovať jazzový spev a herectvo.

Spolu s ďalším švajčiarskym Američanom a francúzskym Švajčiarom, basgitaristom a dnes jej manželom, sa jej splnila túžba podeliť sa o svoju multikulturálnu túžbu a vytvorili imaginárne miesto pre všetky opustené duše – Bubble Town (Bublinkové mesto, 1991). A tak sa z Frau Stucky stala Mrs. Bubble. V 1997 sa k nim pridali ďalší členovia – trombonisti Ray Anderson a Art Barton a tubista Jose Devila. Vznikla formácia Mrs. Bubble & Bones.

Eriku nikdy nezaujímala inštrumentálna norma(lita). Ich zoskupenie Sophisticrats tvoria štyria speváci a basgitarista. Prípadne jej zvonivý hlas znie medzi trombónom a tubou. Na všetko zvyknutý poslucháč 21.storočia už počul kadečo, ale toto?

Stucky si nikdy veci neuľahčuje. Ale publikum je schopné nadchnúť sa ňou veľmi ľahko. Jej vystúpenia ponúkajú zábavu, avantgardný jazz, pop music, teatrálne a expresívne prejavy a super8 projekcie.

Ktokoľvek so mnou pracuje, musí byť pripravený na prekvapenia.” Rovnako aj poslucháč. Tak prosím, pripútajte sa.

BERTL MÜTTER

skladateľ, improvizátor, spieva a hrá na trombón. Pochádza z Rakúska, v Grazi študoval džezový trombón a spev. Žije vo Viedni, robí väčšinou veci, s ktorými nemá skúsenosti, a ktoré ho bavia. Pri tvorbe ho inšpirujú mnohé vplyvy a osobnosti – Louis Armstrong, Johann Sebastian Bach, Jorge Luis Borges, Ella Fizgerald, Nina Hagen, Franz Kafka, Laurel a Hardy, Gustav Mahler, Monty Pythons, Franz Schubert a mnohí ďalší.

Sám seba hodnotí ako sólistu, ktorý má bližšie k tradícii, pričom dynamicky balancuje medzi kompozíciou a improvizáciou. Často spolupracuje s inými umelcami, či zoskupeniami. V tvorbe využíva vplyvy rôznych cudzích prvkov a tradícií. Na druhej strane, pri hre na trombón sa, nezvyklo pre tento nástroj, pridržiava klasicko-romantického repertoáru. Pri tvorbe interpretuje klasické majstrovské diela, pristupuje k nim metódou improvizácie a obohacuje ich vlastným materiálom. Ako sám hovorí, je to ako keď niekto sedí vo vani a pri speve ho doprevádza jeho vlastný vnútorný orchester. Bertl Mütter má na pódiu takúto svoju vaňu – koncert je pre neho vždy intímna záležitosť.

JON SASS

Rodený Newyorčan, ktorý v súčasnosti žije vo Viedni, je známy ako virtuóz na tube a skladateľ. Cíti sa doma v rôznych hudobných štýloch, v klasike, jazze, blues či funk-rocku. Na tube predvádza oduševnelé vystúpenia a jeho prejav, štýl a zvuk je práve tým typický.


FUNNY FELLOWS (SK)

Názov skupiny Funny Fellows (v preklade veselí chlapíci či kumpáni) zvádza k úvahám o zahraničnom pôvode. Nie je tomu tak, aj keď kapela v poslednom období účinkuje viac v iných krajinách, ako na domácom Slovensku. Niektorí muzikanti by sa tomu tešili, Funny Fellows chcú častejšie hrávať v našich mestách svoju hudbu zo starých čias, z obdobia rokov 1860 až 1925. Aj keď sú to "vykopávky", po ktorých obtiažne pátrajú v rôznych archívoch, pôsobia živelnou energiou, aká často zaskočí aj mladú generáciu a hudobných odborníkov. Atmosféra koncertov veselých kumpánov je strhujúca a svojimi výkonmi fascinuje aj náročné hudobné publikum na festivaloch v Čechách. V hustej a kvalitnej hudobnej scéne je to úctyhodný výkon.

http://www.cft.sk/archiv/92002_funny.html


GALAGHA & GABANNA (SK)

Duo G&G patrí na slovenskej scéne už medzi stálice, to znamená, že na nej pôsobí už od samotného začiatku. Začiatok ich spolupráce sa udial ešte v minulom tisícročí a tak sa niet čo čudovať, že na presný letopočet si ani jeden z nich už nespomenie. Už roky sú považovaní za otcov slovenskej DnB scény. Galagha má za sebou dlhoročné pôsobenie na rádiových vlnách (Ragtime, Clublab), Gabanna pôsobil aj ako pódiový DJ skupiny Trosky, momentálne sa stará o VinylStore. Spoločne založili agentúru Drumatique, vďaka ktorej sa na Slovensko dostalo množstvo kvalitných popredných svetových DJov.

DJ Gabanna

Jeho ranné djské skúsenosti (hrá od r.1990) patrili hip-hopu. V roku 1993 sa zúčastnil svetového šampionátu v mixovaní DMC v Londýne. Neskôr spolupracoval so známou kapelou Trosky ako podiový DJ. Ako prvý na Slovensku prišiel s drum 'n' bassom a spolu s Galaghom založili Drumatique Crew. Dnes vlastní obchod s platňami (www.vinylstore.sk) a významne sa podieľa na fungovaní scény u nás. Známy presným mixingom a kvalitnými setmi hráva po celom Slovensku, aj v blízkom či ďalekom zahraničí. Ako dj pôsobí už dlhé roky a bol rezidentom večierku Drumatique v U.Clube pod bratislavskou hradnou skalou, neskôr veľmi obľúbené Drumatique parties vystriedali rezidentúry akcií pod názvom Bambatabass. Hrania v zahraničí, Rakúsko, Maďarsko, Francúsko, Česko... Na sklonku roku 2005 si zahral v mekke svetového drum ‘n’ bassu, v Londýne. Začiatkom roku 2006 sa začlenil do radov dnb.sk bookingu, s ktorým sa opäť vracia do klubu pod hradnú skalu...

Kluby: Rocket Complex (London), Roxy (Praha), Fabric (Ostrava), Fleda (Brno), Reset (Partizánske), No:3 (Nové Zámky), Guru (Žilina), Elefant (Martin), CCX (Nové Zámky), Flash (Prievidza)...


GENTLEMAN (D)

Reggae hviezda Gentleman, pôvodom z Nemecka, syn luteránskeho pastora, považuje Jamajku za jeden zo svojich domov. Pravidelne tam cestuje od svojich 17 rokov. Na Jamajke je veľmi populárny, čo ako Európan považuje za veľkú česť. Dodnes vydal 5 albumov. Väčšinou spieva po anglicky alebo jamajsko-kreolskou angličtinou Patois. Mnohé piesne sú jeho osobnými spoveďami, „Send A Prayer“ je vyznaním hlbokej viery v Boha, aj keď sa nehlási k žiadnemu vierovyznaniu. Album Confidence sa v roku 2004 v nemeckej hitparáde vyšplhal na prvé miesto.

Albumy: 1999: Trodin On, 2002: Journey to Jah, 2003: Runaway EP, 2003: Gentleman And The Far East Band (Live CD/DVD), 2004: Confidence

www.journeytojah.com


GIPSY (CZ)
Svou profesionální dráhu začal již v brzkých třinácti letech, kdy jako freestyle Mc začal rapovat v pražských lokálních underground klubech. Převratné však bylo spojení s Djem Smogem (ex-Chaozz) v letech 1996-1998, kdy spolu zrealizovali projekt "SYNDROM SNOPP." V roce 1998 už tu byl s prvním albem, kde po boku Smoga rapoval v češtině a stal se brzy něčím velmi diskutovaným na tenkrát malé české hip-hopové scéně. Ve stejné době už předskakuje spolu se Syndromem takovým jménům jako jsou Pharcyde nebo Delinquent Habits (USA).
Když se psal rok 1999, zdálo se, že se Syndromem je konec. Náhle však vychází album "Syndrom Separace" a je jasné, že Syndrom bude pokračovat dál. Už v těchto dobách vznikají recovery anglických textů, které Gipsy sepsal ve svých třinácti letech a je jasné, že Gipsy směřuje k anglické solo desce.
Když odehrál Gipsy dost koncertů, české scéna věděla, že se brzy Syndrom Snopp stane podstatným prvkem již velké české scény.
Za dva roky je tu další album s názvem "Syndrom Snopp 3.0" a je natočeno několik anglickým demo snímků, které se později mají stát hlavními hity solové anglické desky. Syndrom Snopp v letech 2002-2004 předskakoval takovým jménům, jako jsou GhostFace Killah (Wu-Tang family, USA) nebo Rah The Rugged Man (USA). Už na koncertech Gipsy dává anglické songy a bzry vychází jeho anglické solové album s názvem "Ya Favorite Cd-Rom." S tímto albem proráží Gipsy už i mimo hip-hopovou scénu a i v zahraničí.
Na jednom podiu se objevil vedle Bobana Markoviče, se kterým vznikly pozitivní hudební konexe. S ním odcestoval letos do Berlína a Drážďan, kde potvrdil, že to, co umí v Česku, předvede kdekoliv jinde. Zde už vystupuje se svojí romskou kapelou a ve složení Gipsy + Vojta Lavička + Patrick Banga (Gipsyho dvojče) a dobývá tuzemské festivaly jako jsou Colours of Ostrava, Trutnov atd. Za zmínku také stojí velmi úspěšné turné po boku ženského tria ALIF. Vypsat všechno o Gipsym by možná bylo na celou knihu, ale to podstatné (nikoliv však to zásadní) už zde je napsáno.


GOGOL BORDELLO (USA) – etno-punkové divadlo

Lídrom a principálom newyorskej undergroundového „cirkusu“ Gogol Bordello je charizmatický spevák a šoumen Eugene Hütz- Ukrajinec s rusko-rómskymi koreňmi. Aj táto mnohonárodná formácia predvedie svoju strhujúcu a energickú show na trenčianskom letisku...

Po černobyľskej havárii bol Eugene nútený presťahovať sa na západ Ukrajiny a tam začal hlbšie spoznávať rómsku kultúru. Verný kočovnému životnému štýlu putoval smerom na západ aj Európou, až napokon v roku 1993 zakotvil v New Yorku. Keď sa ho spýtate na hudobné vzory, určite neopomenie gitarového kúzelníka Jimiho Hendrixa, funkové úderky Parliament a Funkadelic, prípadne rebela Iggyho Popa. Aj samotný názov formácie napovie mnohé o jej smerovaní. Prvá časť skrýva priezvisko velikána Nikolaja Vasilieviča Gogoľa, ktorého pokladajú za ideologického otca kapely a aj spojenie Ukrajiny s Ruskom je v tomto symbolické. No a druhú časť názvu komentovať netreba. Okrem toho je Eugene dídžejom (DJ Hütz) s domovským pôsobiskom v manhattanskom Bulgarian Bare Mehanata, kde púšťa tú najbláznivejšiu, najbizarnejšiu a najrozmanitejšiu muziku od funku, dubu, klezmeru, raï, tureckého disca, cigánskeho folklóru alebo andalúzskeho flamenca. Spočiatku návštevníci len nechápavo krútili hlavami, teraz tento podnik vyhľadávajú. Hoci tvorba skupiny Gogol Bordello je hraná naživo, Eugene je nadšeným fanúšikom aj elektronickej muziky, ktorú prezentuje nielen vo svojich dídžejských setoch, ale aj vo vedľajšom projekte Judische – Ukrainien Freundschaft (J.A.F.), čo napovedá aj o tom, že členmi J.A.F. aj Gogol Bordello sú aj izraelskí imigranti.

Gogol Bordello spočiatku hrávali výlučne rómske ľudovky na ruských svadbách. Až v roku 1999 po vydaní singla When the Trickster Comes a Pokin' a následného dlhohrajúceho debutu Voi-La Intruder (2002) pod producentskou taktovkou bubeníka Caveových Bad Seeds Jima Sclavunosa začali intenzívnejšie koncertovať, Európu nevynímajúc. Posledným zápisom v diskografii osemčlenného ansámbla je minuloročné CD Gypsy Punks Underdog World Strike (2005), kde v pätnástich skladbách opäť prinášajú eklektickú zmes, kde sa snúbi temperament ukrajinských cigánskych ľudoviek so slovanskou melodikou, veselým reggae, či punk-rockovou údernosťou. Dalo by sa povedať, že sú formáciou ideálnou pre letné festivaly, pretože spĺňajú všetky potrebné atribúty – energiu, multižánrovosť, originalitu a zmysel pre zábavu, k čomu výrazne prispieva aj ich javisková show s originálnymi kostýmami.

www.gogolbordello.com


GZA & MUGGS (USA)

Muggs je nejzajímavěším hip hopovým producentem současnosti. DJ italského původu se narodil 28. ledna 1969 v New Yorském Queensu (rodné jméno Lawrence Muggerud). Jeho aranže a produkce jsou trumfovým esem v rukou Cypress Hill. K DJ-ingu se dostal prostřednictvím break-dancingu, který mu v mládí učaroval. Ve 14 letech se z New Yorku přistěhoval do Los Angeles, kde se v roce 1984 seznámil s B-Realem a Sen Dogem načežspolu začali trávit volný čas. V průběhu roku 1988 vydal eponymní debut své první hip hopové kapely zvané 7A3 v níž působil jako DJ a bratři Brettie a Sean Bouldinovi jako rappeři. Desku produkoval Joe "The Butcher" Nicolo a oba producenti Public Enemy Hank Shocklee a Eric Sadler.
„Oni už smlouvu měli. Dělal jsem do toho a oni po mě chtěli, abych byl jejich DJ. Řekl jsem, že do toho jdu. Potom jsem udělal Mellow Man Aceovo demo a zařídil, aby dostal smlouvu. Choval se, jako že s tím nemám nic společného a dělal si dál svoje věci.“
Prvním singlem byla skladba Party Time/Why? Muggs postrádal vlastní vybavení a R&B sklony 7A3 mu byly trnem v oku, proto partu zakrátko opustil a stal se producentem. V té době hrál baseball za střední školu a pracoval v baru své matky.
V současné době žije v LA, pár minut od domu B-Reala. V roce 1997 se pustil do vlastního sólového projektu s názvem Soul Assassins, v kterém se sešly rapové hvězdy z celých států - na první desce např. Dr. Dre, RZA & GZA z Wu-Tang Clan, Mobb Deep, KRS One atd., druhá deska hostí rappery formátu Xzibit, Kurupt, Everlast, Roscoe apod. V současné době se chystá nahrávání třetího opusu. Muggs v roce 2003 vydal sólovou desku s názvem Dust a následně se stala překvapením roku. Pro Muggse naprosto netypický éterický trip hop a hypnotické elektro má kořeny už v roce 1999, kdy spolupracoval s legendárním Trickym (ex-Massive Attack) na jeho desce Juxtapose. Dnes je jedním z nejvyhledávanějších producentů na světě, pracoval s Janet Jackson, U2, House Of Pain, Ice Cubem atd.
Na své webové stránce komunikuje s fanoušky a nedávno vypsal hlasování o vydání skladeb, které se v roce 1995 nedostaly na (dle fanoušků nejlepší) desku Cypress Hill III (Temples Of Boom), pod názvem The Lost Temples. Zapotřebí je 1000 hlasů a návštěvnící webu během hlasování sami od sebe začali vytvářet návrhy na přebal alba, z čehož Muggs vzápětí udělal regulérní soutěž s tím, že nejlepší obal vybere osobně spolu s B-Realem a Sen Dogem a opravdu ho použijí. Muggs je nesmírně hyperaktivní a tak k jeho dalším aktivitám patří například provozování vlastního internetového mash-up rádia, kde prezentuje v pravidelných intervalech své remixy známých skladeb.

Vedlejší projekty
Soul Assassins Hip hopový projekt, ve kterém se scházejí rapové hvězdy z celého světa. Muggs se stará o hudební stránku věci, hosté o textovou. V rámci tohoto projektu se na - prozatím 2 - deskách objevily hvězdy z celých států, mezi něž patří např. Dr. Dre, Mobb Deep, Wyclef Jean, RZA, GZA, MC Eiht, KRS One, Call O'Da Wild, Everlast, Xzibit, Dilated Peoples, Chace Infinite, Kool G. Rap, Self Scientific a samozřejmě nechyběli ani Cypress Hill. V současné době se Muggs připravuje na vydání třetího alba.

Zdroj : Pohodafestival

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Volkswagen Slovakia oslávil 15. výročie v znamení rekordov
<< predchádzajúci článok
V piatok štartuje 4. ročník Detskej Univerzity Komenského