Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. septembra 2009

Beatles predali za týždeň 2,25 milióna CD v štyroch krajináchPodľa údajov britského online magazínu Gigwise predala dnes už neexistujúca legendárna skupina The Beatles počas prvého týždňa v štyroch krajinách - USA, Kanade, Veľkej Británii a Japonsku - ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - Podľa údajov britského online magazínu Gigwise predala dnes už neexistujúca legendárna skupina The Beatles počas prvého týždňa v štyroch krajinách - USA, Kanade, Veľkej Británii a Japonsku - viac ako 2,25 milióna kópií remastrovaných albumov. Napríklad v USA mali "chrobáci" v Top 10 rebríčka najpredávanejších albumov (Top Comprehensive Albums) päť nahrávok. V Kanade Beatles obsadili dokonca 15 priečok v Top 20, pričom na prvých 11 miestach boli výlučne nahrávky The Beatles. V Japonsku sa v Top 25 umiestnilo všetkých 14 remastrovaných albumov, vrátane špeciálneho dvojalbumu Past Masters (Volumes One & Two). Obrovský záujem o ich tvorbu bol samozrejme aj doma vo Veľkej Británii, kde mali v Top 10 britského albumového rebríčka štyri nahrávky - Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band (5.), Abbey Road (6.), Revolver (9.) a Rubber Soul (10.).


Aj keď presné údaje z hľadiska celosvetového predaja sa dajú len ťažko získať, The Beatles predali počas viac ako 40 rokov približne 600 miliónov až 1 miliardu nahrávok. Napríklad v Spojených štátoch amerických to bolo vyše 211 miliónov kópií.

Informáciu zverejnila webová stránka gigwise.com.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kapela ZZ Top zakázala nakrúcanie na vystúpení v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Na Mýtnej budú dopravné obmedzenia aj budúci týždeň