01. októbra 2009

Beck v Kuala Lumpure skončil v osemfinále

Slovenský tenista Karol Beck podľahol v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 947 750 USD, tvrdý povrch GreenSet v hale) druhému nasadenému ...

KUALA LUMPUR 1. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Karol Beck podľahol v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 947 750 USD, tvrdý povrch GreenSet v hale) druhému nasadenému Španielovi Fernandovi Verdascovi za 69 minút 4:6, 0:6. Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Beck, tento týždeň 85. vo svetovom rebríčku ATP, mal proti vysokému favoritovi Verdascovi (9. v rebríčku ATP) niekoľko veľmi dobrých momentov v prvom sete, ale nevyužil ich. Prvýkrát súpera brejkol na 2:1 a neskôr za stavu 4:3 mal pri svojom podaní loptičku na 5:3, no set prehral 4:6. V druhom dejstve už 25-ročný španielsky ľavák potvrdil svoju dominanciu a slovenskému súperovi nepovolil ani jeden gem.

V Kuala Lumpure získal Beck postupom do 2. kola 20 bodov do rebríčka a tiež prémiu 14 760 USD. Zverenec Jána Krošláka zdolal v 1. kole kazašského kvalifikanta Michaila Kukuškina a bol to pre neho vôbec prvý víťazný zápas v hlavnej súťaži na úrovni ATP World Tour od januárového turnaja v katarskej Dauhe, kde ho v 2. kole zastavil Španiel Rafael Nadal. Medzitým bol aj v 2. kole hlavnej súťaže Wimbledonu, ale grandslamové podujatia sú v správe ITF.